Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY 2016

Do muzyki wyrastającej z mowy odsyła tegoroczny Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, którego tematem jest „Inna mowa. W programie festiwalu, który odbędzie się w dniach 11-14 maja 2016 r., znalazły się niezapominane widowiska operowe i około-operowe.

Na tegorocznym festiwalu nie zabraknie koncertów barokowych, a także premier zamówionych specjalnie na Festiwal. W programie znalazły się następujące wydarzenia: koncert Ensemble Tourbillon Olgą Pasiecznik, „love fail” Davida Langa w wykonaniu Quince Contemporary Vocal Ensemble , koncert „Octopus” zespołu wokalnego Theatre of Voices, opera „Hiob” ukraińskich kompozytorów Romana Grygoriva i Ilii Razumienko, a także koncert „Past and Present” CocoRosie.

Ważnym punktem Festiwalu są utwory napisane na zamówienie Festiwalu KODY,  m.in. „RÊVE RAVE” Jagody Szmytki z udziałem Wojtek Mazolewski Quintet, „Ivy Snowstalkers of Ancient Apron” Piotra Kurka z librettem Michała Libery, czy performens dźwiękowy „Żywioły” z obiektami holenderskiego artysty dźwiękowego Hansa van Koolwijka i śpiewem Zespołu Muzyki Tradycyjnej OMIT „Rozdroża” pod kierunkiem Moniki Mamińskiej i Jana Bernada.

Publiczność będzie miała także okazję zobaczyć instalacje, spotkać się z artystami i wziąć udział w tradycyjnych potańcówkach (Tęgie Chłopy, Gęsty Kożuch Kurzu, Zawołany Skład Weselny, Kapela Bornego z Podzamcza).

Wydarzenia odbywać się będą w Centrum Kultury w Lublinie, Bazylice oo. Dominikanów i w nowo otwartej przestrzeni Centrum Spotkania Kultur.

Lublin, 11-14 maja 2016

Dodaj komentarz

-->