Czy nad Wisłą powstaną Warszawskie schody o wysokości 24 metrów?

Wizualizacja autorstwa: workplace.pl

Czy brzeg stołecznej Wisły zmieni się jeszcze bardziej? Wiele wskazuje na to, że to bardzo możliwe. A wszystko za sprawą schodów!

Co prawda wszyscy przywykliśmy do siedzenia na nadwiślańskich schodkach, ale chyba nikt nie spodziewał się, że kiedyś nad rzeką możemy zobaczyć gigantyczne schody. Pracownia Workplace przygotowała projekt koncepcji, który ma być zwieńczeniem Bulwarów. Ma być to dwudziestoczterometrowa wieża widokowa położona w bliskim sąsiedztwie Pomniku Sapera.

Wizualizacja
autorstwa: workplace.pl

Jak mówią sami twórcy konceptu:

„Naszym celem jest stworzenie miejsca wyjątkowego architektonicznie, które dzięki swojej funkcjonalności wywołuje emocje. Z cypla dostrzegamy wiele charakterystycznych kadrów Warszawy. Wschodzące słońce, które wyłania się znad koron drzew praskiej strony i dominującego nad nimi Stadionu Narodowego. Linia warszawskich wieżowców o zachodzie słońca. Na południu widok Wisły z “Grubą Kaśką” na drugim planie, a patrząc bardziej na zachód – Port Czerniakowski. Każdy z tych obrazów ma swój urok. Natchnęły nas one do zaprojektowania wieży, z której można podziwiać każdy z tych kadrów.”

Wizualizacja
autorstwa: workplace.pl

Czy nowa budowla wzbogaci lewy brzeg warszawskiej Wisły? Bardzo możliwe. Pytanie tylko, czy Wam podoba się taki pomysł?

Więcej o projekcie przeczytacie TU.

-->