Centrum handlowe secondhand czyli rewelacyjny pomysł ze Szwecji

Fot: etuna.se

Zakurzone półki, powyginane wieszaki, zdekompletowane zestawy. Tak większość z nas widzi sklepy typu secondhand i wszelkie pchle targi. Choć zabawa w kupowanie używanych rzeczy jest doskonała to jednak daleko jej do „eleganckiej” atmosfery centrum handlowego.

Okazuje się jednak, że pomysłowi Szwedzi potrafią znaleźć sposób na wszystko. W miejscowości Eskilstuna działa centrum handlowe ReTuna. Kupimy w nim tylko produkty z drugiej ręki. Sklep otworzono w starym magazynie firmy logistycznej, w którym parkowały ciężarówki (widzicie analogię z Nowym Teatrem?).

Fot: etuna.se

Pomysłodawczyni sklepu Anna Bergstrom zadbała o to, żeby ReTuna przypominało „tradycyjną” galerę handlową. Klimatyczna muzyka, odświeżacze powietrza, a nawet instalacje artystyczne. Wszystko to sprawia, że zakupy w gigantycznym secondhandzie to prawdziwa przygoda.

Fot: etuna.se

Tym bardziej że znajdziemy tam wszystko: dział sportowy, sekcję z zabawkami, produkty dla zwierząt, artykuły do wyposażenia wnętrz, a nawet dział z produktami, które powstały na skutek przetwarzania odpadów. No i oczywiście ciuchy! A te sprzedawane w szwedzkim markecie poddawane są specjalnej renowacji.

Fot: etuna.se

Chcielibyście taki sklep w swoim mieście?

-->