Burn Residency już po raz szósty ogłasza zwycięzcę

Po czterech miesiącach pełnych wyzwań w największym międzynarodowym konkursie DJ-skim BURN Residency zwycięzcą zostaje włoski DJ.

BURN Residency 2016 zakończył się zwycięstwem DJ-a Lollino z Włoch, wyłonionego przez panel jurorów i mentorów, w którego skład weszli m.in. Carl Cox, Dubfire i Philipp Straub.

Po czterech miesiącach poszukiwań wśród ponad 9000 nadesłanych przez aspirujących Dj-ów zgłoszeń zwycięski 29-latek został wybrany spośród trzech finalistów.

„Wygrać konkurs taki jak BURN Residency to niesamowite uczucie. Wiele się nauczyłem od mentorów i innych uczestników i dużo wyniosłem z całego doświadczenia. BURN Residency dał mi wielkie wsparcie i pomoc, żeby stać się lepszym Dj-em, a także otworzył przede mną mnóstwo możliwości”, komentował Lollino po wygranej.

Włoski DJ przebył długą drogę od spędzania całych nocy w swoim studiu muzycznym do zakwalifikowania się w maju na bootcamp BURN Residency po imponującym, stuprocentowo winylowym secie Italian Mix.

Pochodzący z Turynu Lollino gra od ośmiu lat i w ramach zwycięstwa otrzymał nagrodę o wartości 100 000 euro na rozwój swojej DJ-skiej kariery. „W wieku 16 lat zacząłem miksować amatorsko na dekach, które dostałem od byłego, lokalnego DJ-a. Byłem tak zafascynowany, że cały rok rozkminiałem, jak z nich korzystać”, powiedział.

Jak twierdzi główny mentor Carl Cox: „W tym roku mieliśmy okazję poznać wielu fantastycznych DJ-ów, którzy wzięli udział w BURN Residency, dlatego jurorzy stanęli przed niezwykle trudną decyzją. Trzech finalistów – Mira Joo, Ayman Awad i Lollino – utrzymywało równy, wysoki poziom, dlatego tegoroczna edycja BURN Residency była najbardziej konkurencyjna ze wszystkich dotychczas. Gratulacje dla tej osoby, której uda się sięgnąć po ostateczne zwycięstwo”.

Podczas konkursu BURN Residency, zorganizowanego po raz szósty, po przeprowadzeniu wstępnej selekcji podczas lokalnych eventów Dj-skich z każdego z 26 państw wybrano jednego aspirującego DJ-a. Zwycięzcy każdego z eventów byli wytypowani do wzięcia udziału w bootcampie BURN Residency, trwającego do 3 tygodni w światowej stolicy muzyki tanecznej – na Ibizie.

Podczas pobytu uczestnicy wzięli udział w wykładach, warsztatach miksowania, zajęciach z profesjonalistami oraz stawili czoła wielu wyzwaniom związanym z produkcją oraz występami dla publiczności. Głównymi mentorami były gwiazdy sceny klubowej Ibizy, m.in. Carl Cox, John Digweed i Dubfire oraz gościnnie występujący w tej roli pięciokrotny zwycięzca DJ Awards Luciano oraz gwiazda house Miguel Campbell.

Po bootcampie wyłoniono trzech finalistów – Lollino, Mirę Joo I Aymana Awada – którzy przez 10 tygodni konkurowali ze sobą podczas rezydentury na Ibizie.

Lisa Buchan, dyrektor ds. kultury i muzyki w BURN Energy, oświadczyła: „BURN Residency to jedno z najważniejszych przedsięwzięć marki. Wspieranie sceny elektronicznej i nowej fali talentów jest dla nas niezwykle istotne. Towarzyszenie Lollino w kolejnych etapach konkursowych było dla nas ogromną przyjemnością. Jest wyjątkowo utalentowanym Dj-em i zasłużonym zwycięzcą BURN Residency 2016. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie –  zarówno uczestnikom, jak i mentorom”.

Poprzedni zwycięzcy BURN Residency podpisali kontrakty z agencjami, w tym zwyciężczyni z 2015 roku DJ Samanta, która wstąpiła w szeregi The Billitt Agency Dubfire’a, oraz Javi Row – najlepszy w 2014 roku – który dołączył do legendarnej agencji Safehouse Management, reprezentującej m.in. Carla Coxa i Johna Digweeda.

Najnowsze informacje od BURN Residency dostępne są na oficjalnej stronie https://residency.burn.com

 

Dodaj komentarz

-->