Brak pomysłu na letni tatuaż? Wpadajcie do Gdańska i Katowic na wydarzenia Tattoo Konwent!

Podobają się Wam dziary, ale nie byliście nigdy na konwencji? W te wakacje warto wybrać się na Tattoo Konwent, który jest największym cyklem festiwali tatuażu w naszej części Europy, wyróżniającym się na tle podobnych wydarzeń bogatym program rozrywkowym. Tattoo Konwent odbywa się pod hasłem przewodnim “Inne wymiary sztuki”. Rozbudowana formuła imprezy pozwala odwiedzającym poznać nie tylko twórczość najzdolniejszych tatuatorów. Muzyka, performans, moda, design, szeroko rozumiane sztuki wizualne (w tym również audiowizualne) to dopiero początek bogatego zestawienia konwentowych atrakcji.

Mamy już za sobą edycję poznańską i wrocławską. Ale to za mało! Już w najbliższy weekend (13-14 lipca) w gdańskiej hali AmberExpo będziemy mogli obserwować przy pracy blisko 450 artystów z kraju i Europy. Do Trójmiasta przyjadą mistrzowie wszelakiego tatuatorskiego stylu – od tradycyjnego, oldskulowego, poprzez geometryczny, aż po realizm. Jak podkreślają organizatorzy – Tattoo Konwent jest świętem sztuki alternatywnej i przestrzenią, w której szczególnie docenia się kreatywność, otwartość i indywidualizm. Oprócz tatuażu i możliwości podejrzenia pracy artystów na żywo, spodziewajcie się również ogromu innych atrakcji. Muzyka na żywo, body painting, live art, pokazy fakira, aerial, fireshow i pirotechniki to tylko część z nich! Jeśli poczujecie ochotę, będziecie mieli okazję zapoznać się z najnowszymi trendami w strefie mody, a dla spragnionych jeszcze większych doznań artystycznych organizatorzy przygotowali liczne wystawy oraz autorski 3D mapping – INK3D ukazujący dzieje tatuażu. Brzmi grubo! Na scenie głównej zobaczyć będzie można pokazy fireshow, aerial oraz występ fakira. W czasie eventu odbędą się seminarium tatuatorskie i inne akcje specjalne. Na uczestników czekać będą również przestrzenie tematyczne – między innymi strefa motoryzacyjna czy foodtrucki.

Wśród muzycznych gwiazd Gdańsk Tattoo Konwent znajdziecie gwiazdy muzyki undergroundowej – Moscow Death Brigade, Siberian Meat Grinder i The Analogs (ci ostatni w wersji akustycznej). Zapowiadają się zatem godziny wypełnione muzyką z najwyższej półki! Na imprezie obejmującej też wieczorne afterparty zagra łącznie aż 6 DJów – SAYURI, PZG, Rhythm Baboon, Hitrash, KinkyOutsider i Vinka Wydro.

Jeśli nie uda Wam się wpaść w weekend 13-14 lipca do Gdańska, to koniecznie będziecie musieli nadrobić zaległości pod koniec sierpnia. W dniach 31 sierpnia – 1 września w Katowicach odbędzie się ostatni z tegorocznych Tattoo Konwentów. Będzie to 31. ogólnopolska i jednocześnie 7. śląska edycja największego w Polsce cyklu spotkań z tatuażem artystycznym. Całość odbędzie się w zachwycającej przestrzeni MCK – Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Wypatrujcie szczegółowych informacji na temat katowickiej odsłony, program imprezy poznamy już wkrótce. My widzimy się w weekend w Gdańsku! Bierzcie dzieciaki lub babcię – maluchy do 10 roku życia i seniorzy nie płacą za wstęp!

Więcej informacji i bilety znajdziecie na: www.tattookonwent.pl. Wejściówki dostępne również przed wejściem na festiwal.

-->