Białoruski teatr na zakończenie KORCZAK DZISIAJ

festiwal korczak laureaci

24. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ przygotował dla miłośników i miłośniczek teatru niespodziankę. Do 7 grudnia spektakl „Ja” w wykonaniu grupy teatralnej „Kupałowcy” z Białorusi będzie dostępny na www.korczak-festival.pl

Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ

Teatr Narodowy im. Janki Kupały w Mińsku dotychczas był główną sceną teatralną na Białorusi. Był, bo po sfałszowaniu wyborów prezydenckich w sierpniu 2020, teatr praktycznie przestał istnieć. Po tym, jak dyrektor teatru Pavieł Łatuška otwarcie poparł antyrządowe protesty, został odwołany ze swojego stanowiska, a większość zespołu artystycznego złożyła wymówienia.

Artyści teatru utworzyli niezależną grupę teatralną „Kupałowcy”, której celem jest podtrzymanie najlepszych tradycji Teatru Kupałowskiego w nowej formie. „Kupałowcy” do tej pory zaprezentowali w Mińsku swój nowy spektakl „Tutejsi”. Specjalnie dla festiwalu Korczak DZISIAJ przygotowali projekt teatralny „Ja”, który można obejrzeć na stronie Festiwalu www.korczak-festival.pl.
ja kupałowcy
Projekt „Ja” składa się z dokumentalnych opowieści o dzieciństwie jak samych aktorów, tak i widzów. Spektakl był tworzony na żywo, nie miał wcześniej napisanego tekstu. Jest to próba powrotu do czasów kiedy było się małym, żeby lepiej zrozumieć siebie dorosłego. To historie o dzieciach, które dorosły i o dorosłych, które kiedyś były dziećmi.

Zapraszamy do oglądania wszystkich, którzy nie boją się ujrzeć w tym siebie i powrócić do dawno zapomnianych przeżyć.

Aktorzy:
Valancina Harcujeva
Ivan Kušniaruk
Kryścina Drobyš
Pavieł Astravuch
Reżyseria: Raman Padalaka
Autorzy tekstu dokumentalnego: Raman Padalaka, Michaś Zuj
Scenografia: Taćciana Dzivakova
Muzyka: Andrej Papkoŭ, Juraś Bačkaroŭ
Oświetlenie: Mikałaj Surkoŭ
Transmisja wideo: Michaił Mićkoŭ
Asystent reżysera: Viktoryja Andrejčykava
Czas trwania spektaklu: 1 godzina 20 min

Spektakl dostępny do 7 grudnia. Tu obejrzycie spektakl “Ja”

Spektakl dostępny za darmo.

-->