ArtPark 2014 – strefa artystyczna

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

IMPREZY ARTYSTYCZNE
PROGRAM

7 sierpnia 2014, czwartek, 18.00
Szczęśliwa 60-tka „Warszawski Dzień”, spektakl (piosenki i tańce z okresu socrealizmu przeplatane anegdotami) oraz zabawa taneczna przy muzyce na żywo Do Tańca gra… Szczęśliwa 60-tka

8 sierpnia 2014, piątek, 18.00
Balkan Sevdah, koncert muzyki bałkańskiej

9 sierpnia 2014, sobota, 19.00
Malwina Kusior, Zofia Nowakowska, Rafał Drozd, Jan Bzdawka
„Do zakochania… Magic of Broadway”, koncert musicalowy

10 sierpnia 2014, niedziela, 11.00
Poranek Familijny:
Grupa Muzyczna pOpera „W świecie bajek”, spektakl muzyczny dla dzieci od 3 lat
Kulturalny Plac Zabaw z Klawą Planetą „Do bajkowego świata zaproś dziś siostrę, mamę i brata!”, warsztaty artystyczno-ruchowe

10 sierpnia 2014, niedziela, 18.00
Teatr Pijana Sypialnia „Wodewil warszawski”, spektakl na podstawie komedii Feliksa Szobera „Podróż po Warszawie” i tekstów własnych oraz zabawa taneczna przy muzyce na żywo Do Tańca gra… Teatr Pijana Sypialnia

11 sierpnia 2014, poniedziałek, 18.00
Anna Kinga Osior, Daniel Saulski „Przebojem przez Operetkę”, koncert, akomp.: Paulina Leda

12 sierpnia 2014, wtorek, 18.00
Kron Ensemble „Chopin Fractále”, koncert jazzowo-etniczno-rockowy oparty na kanwie „fryckowych” motywów

13 sierpnia 2014, środa, 18.00
Jazz Combo Volta, koncert swingowy

14 sierpnia 2014, czwartek, 18.00
Do tańca gra… Magic Sound, zabawa taneczna przy muzyce na żywo

15 sierpnia 2014, piątek, 18.00
Varsovia Brass Quintet „Piękna nasza Polska cała”,
koncert o tematyce patriotycznej

16 sierpnia 2014, sobota, 19.00
Artyści Kabaretu „Piwnica pod Baranami” – Alosza Awdiejew, Krzysztof Janicki, Michał Półtorak, Andrzej Talkowski, Tadeusz Kwinta, Aneta Talkowska, Tamara Kalinowska, Paweł Pierzchała, program muzyczno-kabaretowy

17 sierpnia 2014, niedziela, 11.00
Poranek Familijny:
Teatr Vaśka „Jak polubić przedszkole”,
interaktywny spektakl dla dzieci od 3 lat
Kulturalny Plac Zabaw z Klawą Planetą „Zawołaj Stasia, Zosię i Olę – pobawmy się dzisiaj w mini przedszkole!”, warsztaty artystyczno-ruchowe

17 sierpnia 2014, niedziela, 18.00
Do tańca gra… To i Owo, zabawa taneczna przy muzyce na żywo

18 sierpnia 2014, poniedziałek, 18.00
„Kaszubi nordowi – Warszawie”,
koncert kapeli kaszubskiej Plësta i zespołu Kaszubianki

19 sierpnia 2014, wtorek, 18.00
Chłopcy kontra Basia,
koncert muzyki inspirowanej polską twórczością tradycyjną

20 sierpnia 2014, środa, 18.00
Katarzyna Cygan „Pocztówka z Krakowa”, koncert piosenek krakowskich autorów i kompozytorów, m.in. Zygmunta Koniecznego

21 sierpnia 2014, czwartek, 18.00
Do tańca gra… Koktail, zabawa taneczna przy muzyce na żywo

22 sierpnia 2014, piątek, 18.00
Danuta Błażejczyk „Cud i miód”, koncert

23 sierpnia 2014, sobota, 19.00
„Klenczon. Poemat rockowy”, multimedialna podróż musicalowa, w roli Krzysztofa Klenczona – Marek Piekarczyk

24 sierpnia 2014, niedziela, 11.00
Poranek Familijny:
Teatr Pacuś „Legenda o Szewczyku Dratewce”,
spektakl lalkowy dla dzieci od 3 lat
Kulturalny Plac Zabaw z Klawą Planetą „Fiku miku – pomożemy Ci ze smokiem, nasz dzielny szewczyku!”, warsztaty artystyczno-ruchowe

24 sierpnia 2014, niedziela, 18.00
Do tańca gra… Roni Band, zabawa taneczna przy muzyce na żywo

25 sierpnia 2014, poniedziałek, 18.00
Vladimirska, koncert muzyki retro-circus-folk

26 sierpnia 2014, wtorek, 18.00
As Belezas Do Brasil, Elis Herrera i DJ Ed Szynszyl „Karnawał świata”, wieczór brazylijski

27 sierpnia 2014, środa, 18.00
Teatr Teka „Jeszcze chcę powiedzieć”, spektakl muzyczny

28 sierpnia 2014, czwartek, 18.00
Do tańca gra… Together Again, zabawa taneczna przy muzyce na żywo

29 sierpnia 2014, piątek, 18.00–21.45
Dni Śródmieścia, występy sceniczne

30 sierpnia 2014, sobota, 11.00–18.00
Dni Śródmieścia, warsztaty, akcje, zabawy dla dzieci, stoiska informacyjne i wiele, wiele więcej…

30 sierpnia 2014, sobota, 13.00–15.00
Dni Śródmieścia, występy sceniczne

30 sierpnia 2014, sobota, 19.00
Singin’ Birds, koncert w stylu retro

31 sierpnia 2014, niedziela, 11.00
Poranek Familijny:
Teatr pod Orzełkiem „3 x Królewna, 3 x Smok”, spektakl lalkowy dla dzieci od 3 lat
Kulturalny Plac Zabaw z Klawą Planetą „Słońce najpiękniej świeci, gdy uśmiechają się wszystkie dzieci!”, warsztaty artystyczno-ruchowe

31 sierpnia 2014, niedziela, 18.00
FINAŁ ARTPARKU i DNI ŚRÓDMIEŚCIA
Artur Andrus „Myśliwiecka”, recital kabaretowy

PORANNA STREFA ARTYSTYCZNA
PROGRAM
Warsztaty nie są skierowane do grup zorganizowanych.

Wakacyjny plener malarski
11–15 i 18–22 sierpnia 2014
poniedziałek – piątek: 11.00–13.00
prowadzenie: Anna Sołtysiak

Familijne gry planszowe
10, 11, 14, 17, 18, 21, 24, 25, 28, 31 sierpnia 2014
poniedziałki, czwartki, niedziele: 11.00–14.00
prowadzenie: Noé Nitot (Fundacja Ludoteka Roszada)

Międzypokoleniowe warsztaty tańca towarzyskiego
11–15 sierpnia 2014
poniedziałek – piątek: 11.30–13.00
prowadzenie: Rafał Matysiak

Warsztaty tanga argentyńskiego
18–22 sierpnia 2014
poniedziałek – piątek: 11.30–13.00
prowadzenie: Justyna Jędrzejewska, Andrzej Bernaś

Tai Chi – chińskie ćwiczenia relaksacyjne
18–22 i 25–29 sierpnia 2014
poniedziałek – piątek: 11.00–12.30
prowadzenie: Krystyna Niesiobędzka-Pysiak

Warsztaty taneczne – nauka choreografii do letnich piosenek
25–29 sierpnia 2014
poniedziałek – piątek: 11.30–13.00
prowadzenie: Izabella Borkowska

MOJE PASJE – FAMILIJNE ZABAWY Z PLASTYKĄ:

Formy gipsowe do kolorowania
7 i 8 sierpnia 2014
czwartek, piątek: 11.00–13.00
prowadzenie: Barbara Babilińska, Renata Bachowicz

Warsztaty wikliniarstwa
11 i 12 sierpnia 2014
poniedziałek, wtorek: 11.00–13.00
prowadzenie: Wojciech Solka (mistrz koszykarstwa)

Malowanie na szkle
13–15 sierpnia 2014
środa, czwartek, piątek: 11.00–13.00
prowadzenie: Anna Kubicka

Tkactwo. Moc pasiaka – bransoletki, paseczki, krajki
18 i 19 sierpnia 2014
poniedziałek, wtorek: 11.00–13.00
prowadzenie: Danuta Obara

Filcowanie z aktorką Barbarą Zielińską
20 i 21 sierpnia 2014
środa, czwartek: 11.00–13.00
prowadzenie: Barbara Zielińska

Filcowanie – bransoletki, korale, zakładki, etui na telefony
22 sierpnia 2014
piątek: 11.00–13.00
prowadzenie: Barbara Babilińska, Renata Bachowicz

Artystyczna Kawiarenka –
warsztaty baristyczne i zdobienie kubków
25 i 29 sierpnia 2014
poniedziałek i piątek: 11.00–13.00
prowadzenie: Kamila Tarmas (Starbucks, Nowy Świat 62)

Decoupage
26–28 sierpnia 2014
wtorek, środa, czwartek: 11.00–13.00
prowadzenie: Maria Tymendorf

OŁPEN SZTALUGA

otwarta przestrzeń wystawiennicza dla każdego artysty, prezentującego twórczość malarską, fotograficzną, użytkową czy inną – niesceniczną

• w każdy czwartek i piątek od 17.00 do 22.00 zapewniamy bezpłatne miejsce do prezentacji wybranych prac,
• mamy możliwość wystawienia jednocześnie prac kilku artystów,
• zgłoszenia (zawierające krótką informację o artyście, link do portfolio, przykładowe 3–4 zdjęcia prac) prosimy kierować na adres olpensztaluga@dks.art.pl

WYSTAWY STAŁE W RAMACH OŁPEN SZTALUGI:

• „Building Bridges Between Cultures”, projekt realizowany przez Europejską Fundację Edukacji i Rozwoju, finansowany przez The Council on State Support to Non-governmental Organizations under the Auspices of the President of the Republic of Azerbaijan
• Barbara Borzyszkowska „Street Off”, wystawa fotografii
• Iza Maciusowicz „Pejzaż wielkomiejski”, wystawa fotografii
• Prot Jarnuszkiewicz „Traces/Lisbon”, wystawa fotografii
• Katarzyna Stanny „The Best of… Posters”, wystawa plakatów
• Katarzyna Wieczorek „Przeźrocza surrealizmu”, wystawa fotografii

DNI ŚRÓDMIEŚCIA 2014
29–31 sierpnia 2014

STOISKA, WARSZTATY, AKCJE
sobota, 11.00–18.00

Bar Mleczny Prasowy, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego, Fundacja Amondo Films, Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra, Fundacja Nowoczesna Polska, Fundacja Polsko-Ormiańska, Fundacja Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM, Instytut Wolności Obywatelskiej i Gospodarczej, Kawiarnia Starbucks Nowy Świat 62, Młodzieżowy Dom Kultury Łazienkowska, Oddział „Mazowsze” PTTK, Rada Osiedla „Krucza”, Redakcja pisma „Zupełnie inny świat”, Stowarzyszenie – Klub Rodzin Abstynenckich „Serce”, Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”, Stowarzyszenie „Oleandrów”, Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna” im. Witolda Dynowskiego, Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych „Złota Kaczka”, Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Warszawie

WYSTĘPY SCENICZNE
piątek, 18.00–21.45, sobota, 13.00–15.00

• Artur Rożek (baryton) z towarzyszeniem chóru Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Niewidomych
• Chór kameralny „Ars Cantata” (sekcja Klubu Inteligencji Katolickiej)
• Chór Męski im. Wacława Lachmana Towarzystwa Śpiewaczego „Harfa”
• Zespoły rockowe „Hatestory” i „Magnetar”

Szczegółowy harmonogram dostępny w sierpia na
www.srodmiescie.art.pl
www.srodmiescie.warszawa.pl,
www.dks.art.pl

organizatorzy Dni Śródmieścia:
Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy i Dom Kultury Śródmieście

Patroni medialni i partnerzy ArtParku:
O.pl
Kulturaonline.pl
Wiadomości 24
Naszemiasto.pl
Qlturka.pl
Czasdzieci.pl
Superstarsi.pl
Akademickie Radio Kampus
Poka Poka – Go On Art.
MZA – mzamedia.pl
UrbanINFO.tv
Fundacja Ludoteka Roszada
Ströer

Dodaj komentarz

-->