5 aktorów, którzy przeszli największe przeobrażenia, aby zagrać w filmie biograficznym

Wczoraj mogliśmy zobaczyć pierwsze zdjęcie Dona Cheadla, który przeobraził się na potrzeby swojego filmu w Milesa Davisa. Z tej okazji postanowiliśmy powspominać aktorów, którzy najbardziej musieli zmienić swój wygląd do biopicu.

 

Robert De Niro w Raging Bull

deniro-lamotta
De Niro w filmie Scorsese musiał przejść, aż dwie transformację. Najpierw spędził wiele miesięcy na siłowni, aby być w najlepszej możliwie formie fizycznej i móc zagrać zawodowego boksera u szczytu kariery. Następnie ruszył na wycieczkę po europie, aby przytyć 30 kilogramów i wiernie odwzorować późniejsze lata w życiu LaMotty.

Charlize Theron w Monster

charlize-monster


Charlize była jedną z tych aktorek, które potwierdziły, że trzeba zbrzydnąć dla Oscara. Aktorka musiała przytyć 15 kilogramów do roli morderczyni Aileen Wuornos. Aby spowodować, żeby jej włosy wyglądały jak na tanią prostytutkę przystało Theron przypalała, wybielała i po prostu starała się je zniszczyć przez wiele miesięcy kręcenia projektu.

Christian Bale w Fighterze

bale-fighter


Bale znany jest z tego, że lubi wyzwania aktorskie. Schudnąć 30 kilogramów, nabrać 40, zrobić z nich mięśnie, zamienić je na tłuszcz. W “Fighterze” Bale grauzależnionego od cracku brata Micky’ego Warda.

Dodaj komentarz

-->