Zuza Jabłońska jako psychodeliczna Alicja w Krainie Czarów

Już dziś w serwisie Audioteka premierę ma nowa produkcja – Przygody Alicji w Krainie Czarów. Klasyka Lewisa Carrolla została przedstawiona w zupełnie nowej, lekko psychodelicznej odsłonie.

– Muzyka, którą stworzyliśmy, działa na wszystkie zmysły słuchacza. Przenosi do zupełnie innej, magicznej przestrzeni. Jest odważnym połączeniem słowiańskich melodii z trapowym brzmieniem oraz elementami muzyki filmowej – opowiadają kompozytorzy i producenci muzyki.

Singiel Zuzy Jabłońskiej „Znikam” inspirowany postacią Alicji ukazał się równolegle z audiomusicalem. Utwór jest wiodącym motywem muzycznym całej produkcji.
Autor wpisał w tekst 10 piosenek, w których obok Zuzy usłyszymy Agatę Buzek, Mateusza Damięckiego czy Zbigniewa Zamachowskiego.

– W postaci głównej bohaterki widzę siebie. Ciekawą świata, ale jednocześnie ostrożną i rozważną, czasami zagubioną. Tak jak Alicja podążam za swoimi marzeniami i realizacją wyznaczonych celów. Po zakończeniu nagrań do audiomusicalu utwierdziłam się jeszcze bardziej w przekonaniu, że w życiu nie chodzi o to, aby być najlepszym, ale o to, żeby być szczęśliwym – podsumowuje artystka.

Adamczak, interpretując Alicję i piosenkę Zuzy, porusza niezwykle ważny zwłaszcza w dzisiejszych czasach temat – depresji wśród młodzieży. Baśniowa „hole in the ground” to najciemniejsze miejsca własnej podświadomości, do których trafiają coraz częściej młodzi ludzie i z których nierzadko nie znajdują drogi powrotnej. Wszystko utrzymane jest w onirycznej stylistyce, pełnej kolorów i absurdu.


Obsada audiomusicalu:

Narratorką jest Dominika Kluźniak, w głównych rolach usłyszymy między innymi:
Zuza Jabłońska – Alicja
Mateusz Damięcki – Szalony Kapelusznik
Agata Kulesza – Dama Kier
Michał Czernecki – Król Kier
Łukasz Simlat – Biały Królik
Grzegorz Małecki – Kot z Cheshire
Zbigniew Zamachowski – Żółwiciel
Agata Buzek – Księżna
Przemysław Bluszcz – Gąsienica

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->