Z koszykiem wśród komiksów – październikowe premiery!

Łowca potworów, matematyk i kobieta – sprawdźcie, co komiksowego jest godne uwagi w październiku!

„Ballada o dwóch wilkach” to najnowsza odsłona przygód Wiedźmina pisana przez Bartka Sztybora. Tym razem łowca potworów i Jaskier trafiają do miasteczka, w którym głębi konfliktowi interesów developerek i mieszkańców może dodać pojawienie się wiłkołaka. Sztybor udowodnił, że potrafi sprawnie posługiwać się fantastycznym kostiumem, żeby pokazać i zniuansować problemy współczesnego człowieka, przy okazji nie zapominając, że opowieść musi być dynamiczna i ciekawa. Zakładam, że tu będzie podobnie.

 

„Monica” to najnowszy komiks Daniela Clowesa (autora „Ghost World” czy „Wilson”). W zasadzie to wystarczy za rekomendację. Dla porządku dodam, że album jest serią krótszych historii, które łączy tytułowa bohaterka. Spodziewam się zabaw gatunkiem i stylistyką, wiwisekcji jednostki i społeczeństwa. Ostrzegam, że może być gorzko.

„Wzór na szczęście” duetu Nuno Duarte (scenariusz) i Osvaldo Mediny (rysunki) zapowiada się obiecująco. Matematyk znajduje wzór na szczęście, ale nie działa on na niego samego. Zdaje się, że fabuła komiksu operuje też na metapoziomie, traktując o bohaterze świadomym swojej roli w opowieści. To może być bardzo ciekawa metafora prawdy i wielorakich dążeń ludzkich.

 

 

Wiedźmin #07: Ballada o dwóch wilkach
sc. Bartosz Sztybor,
rys. Miki Montllo
Egmont 2023

Monica
Daniel Clowes
tłum. Wojciech Góralczyk
Kultura Gniewu 2023

Wzór na szczęście
sc. Nuno Duarte,
rys. Osvaldo Medina
tłum.
Jakub Jankowski
Timof Comics 2023

 

-->