YULIA- PREMIERA WARSAW MULE EP

Yulia przedstawia całą debiutancką EPkę Warsaw Mule. Ten mini album to opowieść o życiu między Warszawą i Londynem. Dojrzewaniu i próbach odnalezienia siebie w labiryncie nightlife’u, nowych środowisk i toksycznych relacji.

Po wydaniu dwóch singli, o których pisaliśmy Disco Misery i VHS Cassette, Yulia przedstawia całą debiutancką EPkę Warsaw Mule. To nie tylko muzyka, ale złożony audiowizualny projekt, który został stworzony z najbardziej unikatowymi, młodymi talentami warszawskiego rynku kreatywnego. Każda z sześciu piosenek ma swoje odbicie wizualne nad którym pracowali inni artyści. Przewodnią piosenką EPki jest Virgin Mary.

Pisząc Virgin Mary chciałam uchwycić esencję problematyki kryzysu tożsamościowego związanego z prowadzeniem podwójnego życia w Warszawie i Londynie. To piosenka o znalezieniu sposobu na utrzymaniu własnej autonomii w zderzeniu z uprzedzeniami i stereotypami o Polakach wciąż pielęgnowanych przez niektórych Brytyjczyków jak i o walce na ekspresyjną wolność pokazywania prawdziwego siebie w Polsce, która od paru lat jest miejscem często nieprzyjaznym dla młodych, progresywnych ludzi – mówi Yulia.

Na epce znajdują się trzy inne utwory. Seasons to współczesna opowieść o przytłaczającym życiu nocnym w Warszawie. W Warsaw Mule artystka nawiązuje do rodzaju eskapizmu, które zauważyła u ludzi, próbujących odnaleźć się w policealnej rzeczywistości. W napisanej podczas lockdownu Formula 1 opowiada o strachu przed konformizmem, przeciętnym życiem i nieustannej potrzebie bycia zachłyśniętą pasją.

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->