Wybrano kolor roku 2019 i już są kontrowersje!

Źródło: Pantone

Jak co roku Pantone wybrało kolor, który teoretycznie powinien być najmodniejszym lub najczęściej wykorzystywanym kolorem w kolejnych dwunastu miesiącach. W roku 2018 miał być to Ultra Violet. Tym razem padło na kolor o numerze 16-1546, czyli tak zwany Living Coral.

Inspirowany barwą koralu kolor według ekipy z Pantone ma nie tylko doskonale oddawać ducha naszych czasów, ale także nawiązywać do związku człowieka z naturą. Według ekipy Pantone Living Coral znajdziemy często zarówno w naszym naturalnym otoczeniu, jak i w fancy zdjęciach na Instagramie czy w reklamowych bannerach na Facebooku.

Kolor ładny, ale niestety sam pomysł na wybór oraz na jego uzasadnienie nie przypadło wszystkim do gustu. Na Twitterze pojawiły się głosy, że wybór koloru nie ma nic wspólnego ze świadomością ekologiczną oraz że to absurd wybierać kolor, który znika z naturalnego środowiska (rafy koralowe) bez dodania do wyników plebiscytu odpowiedniego komentarza.

Pantone wybiera kolor roku już od osiemnastu lat. Do tej pory wyróżniono takie kolory jak Chili Pepper, Tangerine Tango czy Aqua Sky.

-->