WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie – darmowe pokazy

watch docs zrób to sam

Wolskie Centrum Kultury zaprasza na przegląd najciekawszych propozycji festiwalu WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie.

Pokazy organizowane w ramach projektu „WATCH DOCS Zrób to sam” Helsińskiej Inicjatywy dla Praw Człowieka. Na wszystkie z pokazów obowiązuje wstęp wolny. Poniżej znajdziecie pełną listę najbliższych seansów.

 

 
12.02, godz. 18:00

„Czas na Ilhan”, reż. Norah Shapiro

Dyskusję po filmie poprowadzi Leszek Nurzyński – animator i dokumentalista związany z Wolskim Centrum Kultury i Laboratorium Reportażu UW.

Opis fabuły: 8 listopada 2016 roku nie tylko Donald Trump wygrał wybory. Ihan Omar została wówczas pierwszą w historii USA muzułmanką somalijskiego pochodzenia wybraną do stanowego parlamentu. „Czas na Ilhan” to odświeżająco optymistyczne spojrzenie na amerykańską demokrację, w której masowo uczestniczyć mogą mieszkańcy „Małego Mogadiszu” w Minneapolis. I zagłosować ramię w ramię z rzeszą studentów na młodą matkę trojga dzieci, ciemnoskórą imigrantkę o postępowych poglądach.

26.02, godz. 18:00

„Dobra zmiana”, reż. Konrad Szołajski

Dyskusję po filmie poprowadzi Leszek Nurzyński – animator i dokumentalista związany z Wolskim Centrum Kultury i Laboratorium Reportażu UW.

Opis fabuły: Marta kieruje Klubem Gazety Polskiej w Gliwicach i działa w Strzelcach Reczypospolitej. Tita jest działaczką KODu. Obie są patriotkami, ale patriotyzm ich nie łączy. Wręcz przeciwnie, działalność społeczna stawia je po dwóch stronach politycznej barykady. Konrad Szołajski nie ocenia swoich bohaterek, wnika w ich światy i próbuje je zrozumieć. Towarzyszy Marcie i Ticie w domu i gdy działają w swoich stowarzyszeniach, jest nawet na zamkniętych spotkaniach aktywistów. Tworzy przejmujący, dokumentalny obraz głęboko podzielonej Polski czasu „Dobrej zmiany”.

17.04, godz. 18:00

„Walki uliczne”, reż. Marshall Curry

Kronika wyborczej walki o stanowisko burmistrza Newark pod New Jersey. Do pojedynku stają: urzędujący już przez kilkanaście lat burmistrz James Sharpe i nowicjusz – Cory Booker. Obaj są ciemnoskórzy. Obaj są Demokratami. I obaj starają się być przekonujący. Ciosy poniżej pasa, prowokacje, poszukiwanie haków na przeciwnika – w tej walce polityczny wyjadacz Sharpe zdaje się mieć więcej atutów. Booker tymczasem stawia na bezpośredni kontakt z wyborcami. Chodzi, dosłownie, od drzwi do drzwi zabiegając o poparcie. W miarę upływu czasu, kampania staje się coraz ostrzejsza…

EVENT FB

-->