Uzależnieni od kina… w domu – Andrzej Chyra poleca filmy na VOD z katalogu Gutek Film

gutek film andrzej chyra

Od 25 lat Gutek Film uzależnia widzów od kina. Co jednak zrobić w sytuacji, w której obecnie się znajdujemy? Trzeba kontynuować uzależnianie Was od kina… w domu!

Przyłączając się do akcji #ZostańWDomu, Gutek Film namawia na #OglądajWDomu, czyli korzystania z możliwości oglądania filmów online na kanapie. W gąszczu bogatej oferty serwisów VOD łatwo się jednak pogubić. Poprosiliśmy więc zaprzyjaźnione z Gutek Film osoby ze świata filmu, teatru i sztuki, aby wybrali swoje ulubione filmy z naszego repertuaru dostępnego online. Wybór nie był prosty – katalog VOD Gutek Film liczy ponad 130 tytułów z lat 2010-2019.

Dotychczas na kanałach social media GF  pojawiły się listy filmów wyselekcjonowane przez Agnieszkę Holland, Małgorzatę Szumowską, Krzysztofa Skoniecznego, Grzegorza Jarzynę, Agnieszkę Smoczyńską i Magnusa von Horna. W kolejnych tygodniach swoimi wyborami podzielą się Jerzy Skolimowski, Tomasz Wasilewski, Krzysztof Rak oraz Justyna Święs z zespołu The Dumplings.

W kolejnej odsłonie „Uzależnieni od kina… w domu” swoje ulubione tytuły z repertuaru Gutek Film wybrał Andrzej Chyra, jeden z najbardziej utytułowanych i charyzmatycznych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Stworzył niezapomniane kreacje w filmach takich jak „Dług” Krzysztofa Krauzego, „Komornik” Feliksa Falka, czy „W imię” Małgorzaty Szumowskiej. Ostatnio można go było oglądać w głośnym filmie „Mowa ptaków” Xawerego Żuławskiego, gdzie wcielił się w rolę Lucjana. Ta kreacja aktorska przyniosła mu szóstą w karierze nominację do Orłów. Jego ulubione filmy z katalogu Gutek Film łączy jeden wspólny motyw: Przewrotność – to moje hasło na teraz, więc wybieram „Dom, który zbudował Jack” (i z rozpędu „Nimfomankę”), „Porwanie Michela Houellebecqa”, „Sugarman”, a do tego „Serce miłości” i „Ostatnia miłość na ziemi” – film o czasie zarazy…

Uzależnieni od kina…w domu. Andrzej Chyra poleca filmy Gutek Film na VOD:

Dom, który zbudował Jack (2018), reż. Lars von Trier

Zobacz na vod.pl i cineman.pl

Nimfomanka cz. I i cz. II (2013), reż. Lars von Trier

Zobacz część I na vod.pl i cineman.pl
Zobacz część II na vod.pl i cineman.pl

Porwanie Michela Houellebecqa (2014), reż. Guillaume Nicloux

Zobacz na cineman.pl

Sugar Man (2012), reż. Malik Bendjelloul

Zobacz na vod.pl i cineman.pl

Serce miłości (2017), reż. Łukasz Ronduda

Zobacz na vod.pl i cineman.pl

Ostatnia miłość na ziemi (2011), reż. David Mackenzie
Zobacz na vod.pl i cineman.pl

5 komentarzy

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->