Upper Festival 2019 ogłasza pierwszych artystów!

Organizowany w Fabryce Porcelany już trzeci raz, łączy różne estetyki undergroundowej muzyki elektronicznej i nowoczesne formy wizualne.

Głównym założeniem festiwalu jest tworzenie środowiska, w którym niepotrzebne będą żadne bariery, zarówno te
stylistyczne u artystów, którzy wystąpią na Upper Festivalu, jak i w sposobie ekspresji wśród naszych odbiorców.

W pierwszym ogłoszeniu tegorocznej edycji pojawią się artyści z różnych biegunów muzyki elektronicznej, będą to: Andy Stott Live, Anthony Rother, DJ Lag, Detroit In Effect oraz Kedr Livanskiy.

DJ Lag
Mniej często znaczy więcej, a DJ Lag jest królem muzycznej oszczędności. Za tron obrał sobie gqom, taneczny gatunek z Południowej Afryki, który połamaną rytmiką i świetnie dobranymi samplami podbija parkiety całego świata.

Andy Stott
Techno czy trap, ambient lub własne melancholijno-futurystyczne eksperymenty, Andy Stott to głowa muzycznie otwarta na oścież. Punktem wspólnym wszystkich eksploracji artysty jest bas i niesamowita atmosfera.

Kedr Livanskiy
Moskwa tętni estetyką DIY, a jedną z najważniejszych postaci elektronicznego podziemia stolicy Rosji jest Kedr Livanskiy. Czerpie z różnych tradycji, od rocka psychodelicznego przez gotyk do IDM, ale efekt jest spójny, elektryzujący i bardzo angażujący.

Anthony Rother
Nie tylko Detroit cieszyło się duchem Kraftwerka zaklętym w electro. We Frankfurcie nad Menem działał pionier tego nurtu – Anthony Rother. Jego wizjonerska muzyka do dzisiaj brzmi świeżo i udowadnia, że electro jest ponadczasowe i zawsze aktualne.

Detroit In Effect
Techno i electro z dawnej stolicy amerykańskiej motoryzacji do dzisiaj brzmi świeżo. Detroit In Effect ma na koncie kilka hymnów (‘R U Married’!) i kilka dekad w serwowaniu uduchowionej, ale maszynowej muzyki. Wciąż odkrywcza klasyka, bez której muzyka klubowa nie byłaby sobą.

Reszta tegorocznego programu będzie stanowić rozwinięcie tych pozycji, ale i pojawi się weń kilka niespodziewanych nazwisk.

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 30-31 sierpnia.

Więcej informacji na temat Upper Festival znajdziecie TU.

Aktivist patronuje temu wydarzeniu.

-->