Up To Date Festival 2015 – Pierwsze ogłoszenia

W nowym terminie, z nowym logo i w nowej formule! Tak po raz pierwszy w tym roku, przed VI już edycją Festiwalu witają nas organizatorzy Up To Date Festival w Białymstoku. Pośród wielu zmian trwała i nienaruszalna pozostaje leżąca u podstaw Festiwalu filozofia oparta o wierność szczerej, niebanalnej i nierozpoznanej muzyce podanej w absolutnie unikatowy sposób.
Up To Date Festival to wciąż platforma łącząca muzykę z innymi dziedzinami sztuki. Eklektyczna elektronika, niebanalny hip-hop połączone z innymi, nieraz bardzo odległymi aktywnościami twórczymi mającymi na celu porwanie umysłu i ciała.

Po pięciu kolejnych edycjach przyszedł czas na zmiany. „Nowe logo jest wynikiem długich poszukiwań formy, która będzie manifestowała nasz charakter oraz pokazywała, że muzyka i kultura muzyczna są dla nas niesamowicie istotne” – Cezary Chwicewski – dyrektor kreatywny Festiwalu. Zmianie uległa również data Festiwalu. Up To Date w tym roku odbędzie się w dniach 4 i 5.09, zatem w pierwszy, a nie jak dotąd w trzeci weekend września. Najważniejsza jednak zmiana dotyczy formuły Festiwalu. Inaczej niż przed rokiem, bo na trzech scenach wystąpią zaproszeni przez organizatorów artyści. Połączone zostały funkcjonujące dotąd niezależnie sceny Hip-Hop Tent i scena Beats. „Uciekamy od oczywistych wyborów, kierując się ku tym niebanalnym, nierozpoznanym – podkreśla Jędrzej Dondziło – dyrektor programowy Festiwalu. Dokonane przez nas wybory to nasza opowieść, to pewna muzyczna historia. Połączenie tych dwóch scen daje wiele możliwości. Otwiera i zaraża nowym, pozwala doświadczać pełniej i intensywniej.”
Niezmienne w formule Festiwalu pozostaje Ambient Park, a więc klimatyczne wprowadzenie w festiwalową atmosferę, do którego zdążyli nas już przyzwyczaić organizatorzy Up To Date. 15.08.2015 roku w największym spośród białostockich parków miejskich wydarzenie nie mające naśladowców. W błogie świąteczne popołudnie, wśród zielonych rabatek kilkusetletnich książęcych ogrodów przestrzenna muzyka elektroniczna na wyciągnięcie ręki każdego z przechodniów uzupełniona o pozamuzyczne wrażenia: instalacje, niekonwencjonalną scenografię i iluminację otoczenia.
Tydzień przed festiwalowymi przeżyciami ekipa Up To Date powróci raz jeszcze. Taste The East w roku 2015 przyjmie formę konferencji obudowanej działaniami, z których organizatorzy są najlepiej znani, czyli wieczorów wypełnionych wspaniałą muzyką. Szczegóły wkrótce.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.
A teraz to na co tak długo kazaliśmy Wam czekać. Wytężcie wzrok i nastawcie uszy. Pierwsza lista artystów Up To Date Festiwal 2015 w Białymstoku.
Scena Technosoul
VISONIA LIVE – światowa premiera pod kuratelą Up To Date Festival rodem z Chile
ULWHEDNAR LIVE – występ szwedzkiego duetu na Up To Date będzie ich pierwszym występem w Polsce!
RECKONWRONG – po raz pierwszy w Polsce prosto z Amsterdamu


Scena Beats
SYNY – duet wystąpi z hiphopową transmisją z alternatywnego uniwersum – album „Orient”
PRO8L3M – stołeczny duet z koncertem prapremierowym nowej płyty na Up To Date w Białymstoku
SAM BINGA & REDDERS – świeży duet szybszych odłamów muzyki tanecznej
NIGHTWAVE – wybuchowa mieszanka techno, ghetto, house z charakterystyczną dziewczęcą nutą zagości w Białymstoku

Ruszamy także ze sprzedażą biletów:

pierwsza pula biletów:
karnet na koncerty odbywające się na terenie TCK „Węglowa” – 59 zł 200 sztuk oraz karnet łączony na koncerty w TCK „Węglowa” i w Operze i Filharmonii Podlaskiej – 109 zł 50 sztuk. Sprzedaż biletów w puli do 15 czerwca lub do jej wyczerpania.

druga pula biletów:
karnet na koncerty w TCK „Węglowa” – 79 zł, karnet łączony na koncerty w TCK „Węglowa” i w Operze i Filharmonii Podlaskiej – 129 zł, bilet jednodniowy obejmujący wszystkie koncerty w TCK „Węglowa” – 45 zł oraz bilet na wydarzenia w Operze i Filharmonii Podlaskiej – 69 zł.

Dodaj komentarz

-->