Typografy Warszawskie – wydrukuj taki wzór na swojej koszulce!

Henryk Kwiatek związany z pracownią sitodruku Kwiaciarnia Grafiki, przygotował cykl „Typografów Warszawskich”, na który składają się typograficzne przedstawienia warszawskiej architektury. Za budulec wykorzystuje krój pisma Futura. Każdy budynek został stworzony wyłącznie z liter.

Impulsem do stworzeniem cyklu warszawskiego, wcześniej powstały Typografy Śląskie, stało zaproszenie przygotowania grafik wizualizujących laureatów 4 edycji „Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy”. Tak powstały typografy najlepszych realizacji architektonicznych Warszawy w 2018 roku. Takich jak: szkoła Akademeia High School, biurowiec Szucha Premium Offices, budynek Nieporęcka 2, renowacja Muzeum Warszawy, czy Bulwary nad Wisłą. Ciepłe przyjęcie przez autorów budynków typografów, ośmieliło Henryka Kwiatka do zmierzenia się z tymi bardziej ikonicznymi budynkami Warszawy, jak Pałac Kultury i Nauki, Rotunda czy górny pawilon stacji Warszawa Powiśle. Ten ostatni jest szczególny, gdyż autor jest związany z Kwiaciarnia Grafiki, która swą pracownię ma na Powiślu. Cykl ten wydaje się idealny dla fana Warszawy, architektury, typografi. Czy po prostu jako pamiątka dla gości odwiedzających Stolicę.

Kwiaciarnia Grafiki – sitodruk na żywo!

Sitodruk, to jedna z technik grafiki warsztatowej, która pozwala w dość prosty sposób przenieść autorską pracę na papier czy koszulkę! Podczas sitodruku na żywo samodzielnie lub przy naszym wsparciu będziecie mogli nadrukować sitem specjalnie przygotowany na tę okazję wzór Typografa Warszawskiego. Będziecie mogli przekonać się czym jest etos ręcznych robót sitodrukarskich. Bierzcie jasne tekstyle, gdyż farba będzie czarna.

Warsztat sitodruk na żywo poprowadzi Kwiaciarnia Grafiki – pracownia sitodruku, która drukuje swoje i nieswoje prace oraz prowadzi warsztaty, projektuje na papier i do internetu.

Kwiaciarnia Grafiki, to pracownia sitodruku, studio projektowe. Jedyna galeria w Polsce, która prezentuje prace wykonane techniką sitodruku. Prowadzi również sklep internetowy graphicsflowershop.com gdzie sprzedaje artefakty (grafiki, plakaty, koszulki) sztuki sitodruku. Kwiaciarnię Grafiki prowadzoną ilustratorka Martę Kwiatek oraz aktywista, grafik i cyklista Kwiatek.

-->