Tutti Harp, Olczak, Plastelina – środa z nową, eksperymentalną elektroniką w Chmurach

chmury koncert

U n i c o r n zaprasza na wieczór z trzema osobowościami młodej sceny eksperymentalnej.

Tutti Harp, Olczak, Plastelina w Chmurach

W środę, 14 października, w warszawskich Chmurach, zagra członek 𝓰𝓵𝓪𝓶𝓸𝓾𝓻.𝓁𝒶𝒷𝑒𝓁 family, Michał Olczak, którego zabookowałam zanim odkryła go ekipa Avant Art Festival. Prosto z Gorzowa Wielkopolskiego przyjedzie do nas reprezentant tamtejszej, kultowej sceny eksperymentalnej – Tutti Harp, od początku związany z DYM recordings, szykujący się do premiery nowych albumów, które wkrótce ukarzą się w rodzimym Pointless Geometry i holenderskim labelu Shimmering Moods. Świeżutko po debiucie w Opus Elefantum Collective wystąpi również projekt Jakuba Grzybowskiego – Plastelina.

Tutti Harp
// ambient / drone / dub //

Gorzowski muzyk i producent, od początku związany z DYM recordings. Muzyka Tutti Harp łączy ze sobą senny, rozmyty ambient z szorstkimi drone’owymi fakturami, czasem z połamanymi techno beatami i dubowym klimatem.

Tutti Harp ma na swoim koncie 7 albumów, wydanych m.in. w Polsce i Szwecji oraz udział w licznych kompilacjach. Występował na wielu festiwalach, grając u boku takich artystów jak Lutto Lento, Poly Chain, FOQL, VTSS czy Mchy i Porosty. Jego twórczość prezentowała Estrada i Studio oraz TVP Kultura. W ramach Kantoru wymiany twórczej, organizowanych przez Mateusza Rosińskiego w kultowym gorzowskim Sejfie, nagrał album z Micromelancolié

Razem z mefem (Mateuszem Późniakiem) współtworzy duet Próżnia, skupiający się na graniu czegoś, co sami nazywają Emo/Techno. Swoją kasetę „Zapaść” zadedykowali zmarłemu przyjacielowi. Została ona wydana niewielkim nakładem w szwedzkim labelu Purlieu Recordings.

Ostatnie dwa lata poświęcił na całkowitą improwizację oraz naukę tworzenia przy pomocy systemu modularnego. Sam artysta nie nadaje swoim improwizacjom konkretnego znaczenia. Widzi w nich „wyrzyganie, poprzez modularne spaghetti, trapiących go demonów, uczuć i emocji”.

W najbliższych chwilach Tutti Harp planuje premierę dwóch albumów w labelach Pointless Geometry w Polsce i Shimmering Moods Records w Holandii.

Michał Olczak
// abstract electronics / sound collage / experimental //

Gra na saksofonie, ale nie lubi jazzu. Chodzi do podwarszawskich lumpeksów i nagrywa o tym nuty. W trakcie pandemii obejrzał wszystkie filmy z serii Rocky i bardzo mu się podobało. Całkiem przyjemna wydaje mu się podróż Kolejami Mazowieckimi. Od wielu lat błaga PKP, żeby wprowadziło nocne pociągi na lokalnych liniach kolejowych, bo za bardzo nie będzie miał jak wrócić na chatę po koncercie z Chmur. Kto go przenocuje?

Plastelina
// muzyka kontemplacyjno-taneczna / sci-fi jazz / blaaambient //

W ramach tego projektu wyznawana jest zasada, że zapętlić można wszystko. Od Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia po Człowieka Krzesło.

-->