This Is Commitment czyli nowy polski start-up jogowo-modowy

Monika Kapłan przez lata tworzyła strategie marketingowe największych polskich marek odzieżowych. Kampanie ze zdjęciami Kate Moss, Kendall Jenner czy Joanny Kulig obiegły Polskę i świat. Dziś z zespołem specjalistek w swoich dziedzinach – Kamą Bojarczuk i Eweliną Wydrą rusza z własnym projektem. Marka, która wyrosła z wielu lat przemyśleń i cennych doświadczeń Moniki, czerpie inspiracje z jogi, a także ze sportowej estetyki w wersji retro i współczesnych trendów z wybiegów. Odwołuje się też do wartości mody zrównoważonej. Poznajcie COMMITMENT.

COMMITMENT

Zwykłe, codzienne ubrania wyrażają swój charakter subtelnie – w fasonie, odcieniu, wykończeniu. Dlatego COMMITMENT sięga po proste, czasami wręcz minimalistyczne kroje i szeroką, ale spójną kolorystykę. Dużą uwagę przywiązuje się tu do detali. Czasami – jak w kołnierzyku dzianinowej bluzki z paseczkami – chodzi o estetykę. Innym razem – jak w przypadku bezszwowych legginsów, których nogawki przedłużają się na stopy z dyskretnym wycięciem na piętę – liczy się funkcjonalizm.

Współczesny tryb życia stawia przed modą nowe wymagania. Zamiast dopasowanych marynarek i wąskich spódnic coraz częściej pozwalamy sobie na nieformalne ubrania, w których po prostu czujemy się swobodnie. To, jaki nadamy im charakter, w dużej mierze zależy od zestawień. Np. luźny sportowy krój można łamać casualem albo fasonem klasycznym.

Fot: materiały prasowe

Miękki luźny dres zestawiony z koszulą i mokasynami to pomysł na styl, który chcemy upowszechnić –  mówi Ewelina Wydra, główna projektantka COMMITMENT.

Rozsądne podejście do mody

Marka COMMITMENT całą swoją produkcję realizuje w Polsce w duchu mody zrównoważonej.

Część kolekcji powstała z materiałów z tzw. „dead stock’u”. Sportowa linia bezszwowa wykonana jest z recyklingowanego poliamidu. W części kolekcji wykorzystane są szlachetne surowce, które zapewniają trwałość produktów: naturalna skóra, wełna merynos, jedwab. Kolekcja nie jest sezonowa, modele przeznaczone są do użytkowania przez cały rok.

Ważnym aspektem projektowania kolekcji było pragmatyczne podejście do kobiecej szafy. Commitment oferuje produkty, które łatwo tworzą zróżnicowane, spójne zestawy – od elegancji do sportu.

-->