Taniec, impreza, dziewczyny, winyle, sangria i flaga. Gaspar Noé znów szokuje w filmie “Climax”

Argentyńsko-francuski reżyser, to twórca, którego w zasadzie każdy film wywoływał kontrowersje. Czy były to zbudowane na przemocy i gwałcie “Nieodwracalne” z Monicą Bellucci i Vincentem Casselem, czy brutalne i psychodeliczne “Wkraczając w pustkę”, czy jego ostatni film, erotyczny film porno w 3D, “Love”.  

Najnowsze dzieło Gaspar Noé właśnie zaprezentowano w Cannes i choć znów zapowiada się na skandal, po festiwalowej projekcji pojawiło się dużo pozytywnych recenzji. “Climax” koncentruje się wokół grupy tancerzy, którzy dają z siebie wszystko, zarówno na parkiecie, jak i podczas pełnej alkoholu i narkotyków imprezy i przez to “budzą się w nich demony”. Krytycy chwalili niesamowite zdjęcia, scenariusz, atmosferę niepokoju, która “wali widza po głowie” oraz muzykę, m.in. autorstwa członka duetu Daft Punk, Thomasa Bangaltera. Specjalnie na potrzeby produkcji napisał on nowy utwór, “Sangria”. Z pełną tracklistą można zapoznać się TU.

W rolach głównych w “Climax” zagrali robiąca coraz większą karierę w Hollywood Sofia Boutella (“Atomic Blonde”, “Mumia”, “Kingsman: Tajne służby”), a także Romain Guillermic i Souheila Yacoub.

Dodaj komentarz

-->