SUPERSAM +1: Rashad Becker & Joanna Duda

SuperSam +1: Rashad Becker & Joanna Duda

SUPERSAM +1 to projekt koncentruje się głównie wokół muzyki. Jednak pojawiać się będą również inne formy wyrazu, takie jak: performance, multimedia, monodram. Podczas „SUPERSAM + 1” prezentowani są uznani polscy i zagraniczni nastawieni na działania autorskie, eksperymentalne i innowacyjne.

Do czego odnosi się nazwa projektu? „SUPER” oznacza, że program budowany będzie w oparciu o uznanych artystów, mistrzów. „SAM” mówi z jednej strony o występie solowym, z drugiej – o twórczym osamotnieniu. „+ 1” z kolei to informacja, że każdy wieczór uwieńczony będzie występem w duecie. W większości przypadków artyści występujący w projekcie jako duet spotykają się na scenie po raz pierwszy.

13 grudnia w ramach projektu na scenie Dzika wystąpią Rashad Becker & Joanna Duda.

RASHAD BECKER
jest kompozytorem i muzykiem rezydującym w Berlinie. Jego kompozycje to wielopoziomowe narracje zamieszkałe przez zespoły sinicznych jednostek, niektóre z nich są próżne, inne nieśmiałe, niektóre agitują, a inne są gotowe się poddać. Często pojawia się tragi-komiczny akcent, jak np. kreskówkowa wersja czegoś, co mogłoby być rekwiem ze snu (lub równie dobrze tańcem płodności z innego wymiaru). Jego najnowsza twórczość obejmuje cykl „Traditional Music Of Notional Species” wydane w dwóch częściach oraz wieloczęściowe dzieło pt. „Based On A True Story”, które czerpie partytury ze zdarzeń z historii w tym kontekście w formie „sonicznej inscenizacji”. Rashad głównie działa jako artysta solowy jednak współpracuje na stałe z takimi artystami jak —, Moritz von Oswald oraz jest członkiem formacji Moleglove.

JOANNA DUDA
to pianistka, kompozytorka, artystka wizualna. Powołała do życia między innymi J=J, AuAuA i, całkiem niedawno, autorskie trio z Maksem Mucha na kontrabasie oraz Maksem Andrzejewskim na bębnach. Od ośmiu lat współpracuje z Wojtkiem Mazolewskim. Wykonuje także współczesną muzykę klasyczną z Lutosławski Piano Duo i Mischą Kozłowskim. Jest wielokrotną stypendystką Kulturalnego Miasta Gdańska, była nominowana do wielu nagród, m.in. TVP Gwarancje Kultury w kategorii Debiut Roku oraz do Plus Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów. W twórczości solowej artystka porusza się na styku elektroniki i akustyki, improwizując w klasyczny sposób na fortepianie jak i włączając w to oryginalne brzmienia starannie przygotowanych sampli. Nie stroni także od brzmień syntetycznych. Joanna Duda ma na koncie setki koncertów w odsłonach solowych i zespołowych. Komponuje i produkuje muzykę do spektakli teatralnych (m.in. Krzysztof Garbaczewski, Teatr Amareya).

Czwartek, 13 grudnia 2018 o 20:00
DZiK, ul.Belwederska 44A

Więcej info na WWW

-->