Spike Lee oddaje hołd Bryantowi oraz inne oskarowe kreacje 2020

parasite oskary

Oskarowa gala to jak co roku także wielka rewia mody nie inaczej było w 2020 roku.

Zacznijmy do panów, bo o nich w sumie ciężko jest napisać wiele. Od lat na czerwonym dywanie królują smokingi i klasyczna elegancja. W tym roku z tłumu wyłamał się Spike Lee, który na oskarowy wieczór założył kreację dedykowaną zmarłej niedawno gwieździe koszykówki. Trzeba przyznać, że Spike wyglądał w tym stroju niczym prawdziwy hustler!

Najlepsze oskarowe kreacje 2020

Joaquin Phoenix założył chyba po raz kolejny to samo. A przynajmniej mamy nadzieję, że dotrzymał obietnicy, bo jego niedawna deklaracja w sprawie strojów na oficjalne uroczystości została podłapana przez organizatorów kilku imprez mi.in BAFTA. W spodnie Joaquinowi raczej nie zajrzymy, ale wierzymy mu na słowo, tym bardziej że w trakcie swojego przemówienia po odebraniu statuetki wiele miejsca poświecił temu, jak powinniśmy dbać o naszą planetę.


 

Największy zwycięzca z niedzieli postawił na klasykę i niech nikt nam nie mówi, że chłopaki z Korei nie prezentują się elegancko w każdym wydaniu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez The Academy (@theacademy)


 

Najlepsze oskarowe stroje kobiece 2020

Wśród Pań wyróżniła się Natalie Portman, która ubrała się w suknię ozdobioną nazwiskami kobiet filmu nieuwzględnionych w Oskarowym wyścigu. I w ten sposób na kreacji Portman zobaczyć mogliśmy nazwiska m.in. Loreny Scafarię („Ślicznotki”), Lulu Wang („Kłamstewko”), Grety Gerwig (“Małe kobietki”), Marielle Heller („Cóż za piękny dzień”), Meliny Matsoukas (“Queen & Slim”), Almy Har’el (“Honey Boy”), Céliny Sciammi („Portret kobiety w ogniu”) czy Mati Diop (“Atlantics”).

Z kolei Renée Zellweger chyba jeszcze nie wyszła do końca ze swojej roli, bo jej sukienka mocno przypominała klasyczną elegancję Judy Garland.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez The Academy (@theacademy)

Nie zapominajmy o Billie Eilish, która ledwie tydzień temu zgarnęła stos Grammy, a w niedzielną noc była jak zwykle sobą czyli zblazowaną nastolatką!

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez The Academy (@theacademy)

 

A tymczasem reprezentanci Polski poza klasyką postawili na humor i za to ich najbardziej kochamy!

-->