Sounds Like Poland po raz kolejny na Skrzyżowaniu Kultur

źródło: materiały organizatora

Po raz kolejny w programie pojawi się blok muzyczny Sounds Like Poland (27 września), którego celem jest promocja polskich artystów w kraju i za granicą. Każdego roku Organizatorzy wybierają najciekawsze zespoły folkowe, które wystąpią na festiwalowej scenie. Tym razem będzie to: Warszawska Orkiestra Sentymentalna, Adam Strug oraz Kapela ze Wsi Warszawa i muzycy Mazowsza.

źródło: materiały organizatora

Ta ostatnia to niewątpliwie najbardziej znany na świecie polski zespół folkowy, który w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Z tej okazji na Festiwal Skrzyżowanie Kultur przygotował specjalny koncert będący ukłonem w stronę swoich dawnych mistrzów z ukochanej przez muzyków krainy – Mazowsza. To symboliczny powrót do początków zespołu.

Adam Strug to z kolei artysta śpiewający tradycyjne polskie pieśni oraz własne piosenki silnym i charakterystycznym głosem, który jest jego znakiem rozpoznawczym. Rozgranicza przy tym dwa nurty – w swojej twórczości jest eklektyczny, a w tradycji zachowawczy.

źródło: materiały organizatora

Warszawska Orkiestra Sentymentalna powstała natomiast z zamiłowania do dawnych, przedwojennych melodii i piosenek, dzięki czemu szturmem zdobyła serca słuchaczy. Podczas ich koncertów można poczuć ducha międzywojennej rewii oraz zatańczyć do tang, slo-foxów, foxtrotów i walczyków.

Festiwal Skrzyżowanie Kultur odbywa się od 2005 r. Łącznie wystąpiło na nim ok. 250 artystów z 61 krajów i 6 kontynentów. Jest największą w Polsce prezentacją muzyki świata i wielokulturowości. Organizatorem festiwalu jest Stołeczna Estrada.

źródło: materiały organizatora

Dodaj komentarz

-->