SnowFest w tym roku odbędzie się online!

SnowFest 2021
fot. Łukasz Nowak

Po raz 8. organizatorzy SnowFest Festival Powered by Tauron zapraszają wszystkich fanów muzyki hip-hop, drum’n’bass, house i electro jak również zimowego freeride’u na jedyny zimowy festiwal Polsce. Mimo iż w tym roku festiwal odbędzie się on-line, bogaty program artystyczny pozostaje bez zmian. Na wirtualnej scenie zagrają topowi polscy dj-e i artyści m.in. Gooral, Novika & Mr. Lex czy Last Robots. Nie zabraknie również interesujących wywiadów z artystami i sportowcami oraz unikalnych materiałów archiwalnych ze wszystkich poprzednich edycji. Całość poprowadzi Piotr Kędzierski.

SnowFest 2021

SnowFest Festival Powered by Tauron na stałe wpisał się już w kalendarz najciekawszych festiwali w naszym kraju. Co roku, do Szczyrku – perły Beskidu Śląskiego, przyciąga tysiące entuzjastów doskonałej muzyki oraz narciarsko-snowboardowych zawodów freestyle’owych z całej Polski. Na scenach SnowFest Festival występują gwiazdy polskiej i światowej sceny muzycznej drum’n’bassu, electro, house’u i rap’u oraz najlepsi riderzy z kraju i z zagranicy.

Nie inaczej będzie w tym roku, choć z powodu pandemii największe święto muzyki i sportów zimowych odbędzie w formie on-line. Program festiwalu został jednak tak zaplanowany, aby zarówno wierni fani imprezy jak i osoby, które dopiero dołączą do zimowego szaleństwa znalazły coś dla siebie. 

„Nie wyobrażamy sobie sezonu bez SnowFest Festival, dlatego działamy dalej. To będzie największe muzyczno-sportowe wydarzenie tej zimy bez wychodzenia z domu! Przygotowaliśmy zróżnicowany program i przenieśliśmy występy do wirtualnej przestrzeni, tak by niezależnie od trudnej sytuacji, z którą wszyscy się mierzymy, każdy mógł poczuć emocje związane z festiwalem. – mówi Igor Fleiszer, dyrektor SnowFest Festival.

snowfest 2021

Pierwszy dzień tegorocznej odsłony to SnowFest Flashback – powrót do najwspanialszych momentów corocznych spotkań. Dlatego też nie mogło zabraknąć miejsca na unikalne występy z obszernych archiwów festiwalu, m.in. Grubsona, który w 2019 roku zagrał specjalnie przygotowany repertuar w pełnym, koncertowym składzie oraz Goorala – jednego z najciekawszych polskich twórców elektroniki, fantastycznie łączącego muzykę klubową z góralszczyzną. Poza tym, 5 marca na ekranach będzie można podziwiać również spektakularne triki najlepszych sportowców freestylu z zawodów SnowFest Games oraz posłuchać wywiadów z artystami, sportowcami.

Drugiego dnia, na wirtualnej scenie zagrają przyjaciele oraz osoby, związane z festiwalem od samego początku. W ramach SnowFest Sessions będzie można zobaczyć występy specjalne: bezkompromisowy w swojej muzycznej selekcji duet Last Robots, ikonę polskiej sceny klubowej Novikę & Mr. Lex’a, DJ NOZ’a, iRobot’a, drum’n’bassowego pioniera Ros’a a także Ginee-ego. Występy zarejestrowane będą w wyjątkowych i zapierających dech w piersiach lokalizacjach górskiego Szczyrku. To trzeba zobaczyć!

SnowFest 2021

fot. Łukasz Nowak

Choć do SnowFest Online Powered by Tauron zostało jeszcze kilka dni, cały czas na kanałach social media, a także na stronie internetowej www.snowfest.pl, można na bieżąco śledzić przygotowania i aktualności.

Sponsorem Głównym festiwalu jest Tauron Polska Energia SA. Partnerem Głównym jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego. Ponadto, organizację edycji online SnowFest Festival wpierają Miasto Szczyrk oraz ośrodki narciarskie: Szczyrk Mountain Resort oraz Centralny Ośrodek Sportowy w Szczyrku – operator stoku na Skrzycznem.

SnowFest online

fot. Łukasz Nowak

Patronat medialny objęły – MTV, Comedy Central, Extreme Sports Channel, a także PR 3 i PR 4 Polskiego Radia. W kampanię outdoor zaangażowała się firma Ströer, ogólnopolska sieć salonów Empik oraz Going – oficjalny operator biletowy festiwalu.

 

www.snowfest.pl

-->