„Skandal. Ewenement Molesty” w programie 17. edycji Millennium Docs Against Gravity

molesta ewenement film
Fot: Mateusz Kowalik

Do tytułów opowiadających o muzyce w czasie 17. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity, który odbędzie się w sześciu polskich miastach od 8 do 22 maja, właśnie dołączył „Skan-dal. Ewenement Molesty” w reżyserii Bartosza Paducha. Ten wyjątkowy film dokumentalny opowiada o życiu kilku chłopaków zafascynowanych MTV na ursynowskim blokowisku w połowie lat 90., którzy postanowili założyć kultowy skład Mistic Molesta. Film będzie miał swoją światową premierę w czasie festiwalu.

Molesta film

Niezwykłe materiały archiwalne pozwalają nam przenieść się do szarej rzeczywistości przechodzącej transformację Polski, przeciw której chłopaki z Molesty się buntowali. Ich szczerość od razu pokochali ludzie, a skład szybko zyskał status legendarnego. Film Paducha bierze swoją nazwę od debiutanckiej płyty Molesty – „Skandal”. Tego składu słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi wyznacznikiem wartości moralnych.

„Skandal. Ewenement Molesty”

Co obecnie dzieje się z artystami, którzy zaczynali w Moleście? Twórcom filmu udaje się do nich dotrzeć, a oni w bardzo emocjonalnych wypowiedziach wracają do swoich początków i opowiadają nie tylko o swoich muzycznych doświadczeniach z tamtego czasu, ale także o swoim życiu. Co pozostało z ich dawnych ideałów?

„Skandal. Ewenement Molesty” to prawdziwy wehikuł czasu, który pozwala przenieść się do lat, kiedy wszystko było proste, a kumple byli kimś więcej niż rodzina. Podczas Millennium Docs Aga-inst Gravity przeniesiemy się do tamtych czasów także za sprawą wyjątkowego koncertu.

Millennium Docs Against Gravity 2020

To dopiero pierwsze nowości, których podczas 17. edycji Millennium Docs Against Gravity w dniach 8-22 maja 2020 roku, nie zabraknie! Niedługo zostaną odsłonięte kolejne informacje i filmy z tegorocznego programu.

6 komentarzy

Możliwość dodawania komentarzy wyłączona

-->