Ruszył XIV Ogólnopolski Tydzień Wege

tydzień vege fundacja viva

Jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z wegetarianizmem i weganizmem ruszyło wczoraj w…internecie! Fundacja Viva, organizator Ogólnopolskiego Tygodnia Wege, z wiadomych przyczyn przeniosła tę edycję imprezy do internetu.

XIV Ogólnopolski Tydzień Wege

Nie ma jednak tego złego co by an dobre nie wyszło. Podczas poprzednich edycji dostanie się na część wydarzeń graniczyło z cudem. Tłumy chętnych, kolejki, brak miejsc siedzących. Nic dziwnego! Ogólnopolski Tydzień Vege to impreza, na której, bez mitologizowania i ściemniania dowiecie się jak zmienić swoje życie dzięki diecie.

XIV Ogólnopolski Tydzień Wege program

Podczas tegorocznej edycji Fundacja Viva przygotowała dla nas masę atrakcji. Już dziś (19.05) spotkamy się z vegan kulturystą Adamem Kunickim. Jutro (20.05) gościem imprezy będzie kardiolog Doktor Tomasz Jeżewski, współtwórca projektu Roślinni Lekarze. Dzień później (21.05) zapraszamy na spotkania z dietetykami – Katarzyną Rećko i Dr Hanną Stolińską. Ta druga Pani jest ekspertem w dziedzinie wegańskiego żywienia rodzin i odpowiada za plany dietetyczne rodzin, które zdecydowały się na w 100% roślinną dietę. 22.05 gościem imprezy będzie przyrodnik i pracownik naukowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dr hab. Andrzeja Węgla, który opowie o oleju palmowym. Wykład zostanie urozmaicony oryginalnymi zdjęciami i filmami z podróży pana Andrzeja po lasach tropikalnych Borneo i Sumatry. 23.05 spotkamy się z kolei z Moniką Kuźniewską – absolwentką University of Southampton i Hogeschool-Universiteit Brussel oraz działaczką Fundacji Viva!, która zajmuje się środowiskowym i społecznym kosztem chowu przemysłowego zwierząt.ogólnopolski tydzień vege 2020

Ostatni dzień imprezy czyli 24 maja to wegańska podróż dookoła świata. Zabiorą w nią nas między innymi Ania Sudol, Karolina Sobańska, Łucja Wierzchowska. Tydzień Wege kończymy rozmową o weganizmie, jako stylu życia!

Codziennie podczas transmisji na uczestników czekają konkursy z nagrodami. Przez cały czas możecie pobierać także darmowego e-booka Fundacji Viva.

Aktivist jest jednym z patronów medialnych imprezy.

-->