„Rozkołys”, nagrodzony dokument o surfingu, w kinach na pokazach specjalnych od 23 czerwca!

„Rozkołys” to pełen pasji, magiczny i dający zastrzyk energii film o przyjaciołach, których dzieli niemal wszystko, ale łączy jedno – od lat, na wodach zimnego Bałtyku, próbują złapać wymarzoną falę. Wciągająca opowieść o wolności, pogoni za marzeniami, przyjaźni, determinacji oraz przełamywaniu własnych barier.

 

Film „Rozkołys” zadebiutował na Warszawskim Festiwalu Filmowym, wygrał Nagrodę dla Najlepszego Filmu Dokumentalnego na Sopot Film Festival. Wyświetlany jest na festiwalach filmów surfingowych na całym świecie, „Rozkołys” dający zastrzyk pozytywnej energii film Łukasza Ratuskiego, w te wakacje będzie można zobaczyć na pokazach specjalnych w kinach w całej Polsce.

– Bałtyk – zimny, ponury, zupełnie nie kojarzy się z surfingiem. Fale tworzą się tam tylko przez kilkanaście dni w roku. Paweł i Artur, mimo że mieszkają 500 km od morza, robią wszystko, by w TE dni być w wodzie. Nie wszystko jednak idzie po ich myśli. Przez kilka lat szukają wymarzonej fali. Czy to w ogóle możliwe, żeby ją złapać? Czy po takim czasie chodzi już tylko wyłącznie o surfing?- odpowiedzi szuka w dokumencie reżyser Łukasz Ratuski.

Specjalny pokaz filmu, połączony ze spotkaniem z reżyserem, odbędzie się już w czwartek 23 czerwca o godz. 18.30 w Kinie Luna w Warszawie. Lista pokazów w kinach w całej Polsce jest na bieżąco uzupełniana na oficjalnym fanpage’u filmu.

Zdjęcia: Materiały prasowe

-->