Premiera teledysku do utworu „Glass” Hani Rani

Utwór „Glass” to pierwszy singiel z nadchodzącej solowej płyty pianistki i kompozytorki Hani Rani, który swoją premierę miał w audycji Mary Anne Hobbs dla BBC Radio 6. Album, nagrywany w Warszawie i Reykjaviku, ukaże się 5 kwietnia nakładem prestiżowej brytyjskiej wytwórni Gondwana Records (Portico Quartet, Go Go Penguins, Matthew Halsall). Dzisiaj artystka prezentuje towarzyszący kompozycji klip.

Migoczący Glass oddaje figlarność i mnogość kolorów i brzmień, niczym kawałek szkła w blasku światła – Hania Rani

Video do utworu zostało zrealizowane w modernistycznych przestrzeniach studia S2 Polskiego Radia w Warszawie oraz w Berlinie. Za zdjęcia odpowiadają Mateusz Miszczyński oraz Jakub Stoszek. Założeniem klipu była chęć uchwycenia Hani podczas procesu nagrywania i wykonywania jej kompozycji na żywo. Z tego względu artystka zdecydowała się nagrać ścieżkę dźwiękową do utworu „Glass” zupełnie na żywo, w trakcie kręcenia obrazu, tak jak dzieje się to podczas „live sesji”. Za nagranie dźwięku odpowiada Ignacy Gruszecki ze Studia Monochrom, a za postprodukcję – Piotr Wieczorek, z którym Hania współpracuje od wielu lat przy większości swoich projektów (Tęskno, Hania Rani & Dobrawa Czocher).

 

Klip realizowany był w kręgu kilku, zaprzyjaźnionych osób, co pozwoliło na przeniesienie do filmu unikatowej, intymnej atmosfery, która wytworzyła się podczas nagrania. Widz ma wrażenie, że znajduje się niejako w tym samym pomieszczeniu co pianistka i obserwuję z bliska jej grę, by za chwile przenieść się do Berlina, podążając za Hanią ulicami tego filmowego miasta.

 

-->