Polskie gwiazdy reagują na nagrania z ferm futrzarskich

7 polskich gwiazd zobaczyło najnowszy spot Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Ich reakcje mówią wiele…To, jakie cierpienie spotyka lisy, norki i jenoty nie pozwala pozostać obojętnym.

Najnowsza kampania inicjatywy obywatelskiej „Europa bez futer” powstała, aby zamknąć wszystkie fermy futrzarskie w Unii Europejskiej. Do podpisania obywatelskiego projektu niezbędny jest Wasz numer PESEL. Aby złożony podpis był ważny, we wszystkich krajach Unii obywatele proszeni są o konkretne dane.

Łzy, bezradność, przerażenie, smutek. To tylko niektóre z reakcje na nagrania z ferm futrzarskich. W kampanii wsytąpili: Maffashion, Maciej Zakościelny, duet Kwiat Jabłoni, Jankes, Karolina Korwin-Piotrowska oraz Marta Manowska.

Na fermach zwierząt futerkowych nie można zagwarantować dobrostanu zwierząt. Żadne zwierzę nie powinno żyć w klatce – przetrzymywanie dzikich zwierząt w klatkach można zdefiniować jedynie jako okrucieństwo. Hodowla i zabijanie zwierząt wyłącznie w celu pozyskania ich futra są nie do przyjęcia z etycznego punktu widzenia – czytamy w opisie petycji.

Mamy szansę na zakaz hodowli zwierząt na futra w całej Unii Europejskiej. Podpiszcie inicjatywę na europabezfuter.pl

Materiały prasowe: FB/Otwarte Klatki

-->