Płyta z nowymi utworami Boba Dylana pojawi się już w czerwcu!

bob dylan nowy album
Fot: materiały prasowe

To już oficjalne, 19 czerwca będzie miał swoją premierę pierwszy album z nową muzyką Boba Dylana od 8 lat. Płyta będzie dostępna w 2 różnych wersjach: 2 dyski CD lub 2 winyle. Znamy już 3 utwory pochądzące z nadchodzącego dzieła o nazwie „Rough And Rowdy Ways”, są to single „False Prophet”, „I Contain Multitudes” oraz prawie siedemnastominutowe „Murder Most Foul”.

Nowy album Boba Dylana

„Tego typu piosenki są niespotykane. Czy to od Boba czy od kogokolwiek innego” – Wypowiedział się CEO Sony Music Rob Stringer.

„Sukces pierwszego i jedynego kawałka Boba Dylana numer 1 na liście Billboard nie leży w jego kulturowej analizie. Zamiast tego artysta wykorzystuje swoje bezprecedensowe powiązania z trendami muzycznymi i kulturowymi, które de facto sam ustanowił” – mówi o utworze „Murder Most Foul” Omar Zalmonowitz.

„Bob dawno nic dla nas nie napisał i nawet długość tego utworu jak również nazwisko Kennediego, nie są w stanie sprawić, żeby to doświadczenie było porównywalne do czegokolwiek z przeszłości” – dodaje włoski pisarz Michele Ulisse Lipparini.

Bob Dylan „Rough And Rowdy Ways”

O „I contain Multitudes” Will Hodgkinson napisał dla londyńskiego The Times: „Dylan dobrze pamięta w czym jest lepszy od każdego – w pisaniu głębokich i uczuciowych piosenek.”

„Rough And Rowdy Ways” to pierwszy album Boba Dylana od czasu kiedy artysta dostał Literacką Nagrodę Nobla w 2016 roku za swoje teksty jako jedyny twórca piosenek. Królewska Szwedzka Akademia Nauk przyznała Dylanowi to wyróżnienie za stworzenie nowych pojęć poetyckich utrzymując przy tym amerykańską tradycję. Przez ostatnie 23 lata artysta wypuścił 7 studyjnych albumów, w tym kompozycję, która zdobyła zarówno Oscara jak i Złoty Glob: „Things Have Changed” z filmu „Cudowni Chłopcy”. Napisał też światowy bestseller „Kroniki , Tom Pierwszy”, który spędził 19 tygodni na liście bestsellerów New York Timesa. Bob Dylan sprzedał ponad 125 milionów albumów na całym świecie. „Rough And Rowdy Ways” to 39 album Boba Dylana.

-->