Pierwsze urodziny Radia Kapitał w Pardon, To Tu

radio kapitał urodziny

Z okazji Pierwszych Urodzin Radia Kapitał, czyli pierwszego polskiego radia społecznościowego, które współtworzy już niemal 300 osób i w którym od 7 miesięcy również Pardon, To Tu mam comiesięczną audycję, klub zaprasza wszystkich w imieniu swoim i kuratora tego wydarzenia – Teo Oltera (perkusisty zespołu Pokusa i założyciela Lubie Cię Booking) na wspólne świętowanie w niekończący się sobotni wieczór z muzyką w Pardon, To Tu.

Urodziny Radia Kapitał w Pardon, To Tu

Uwaga, na tym wieczorze muzycznym nie będzie miejsc siedzących wewnątrz tylko w ogródku.

➳ Sobota, 04.07.2020 – g. 20:00
➳ Bilety: Wstęp Wolny (co łaska do puszki)
➳ Adres: Aleja Armii Ludowej 14; 00-637 Warszawa

Zagrają dla trzy zespoły i dwa dj-sety:

Rosa Vertov

Na brzmienie Rosy Vertov składają się przesterowane gitary zanurzone w pogłosie, dźwięczny, wibrujący bas, transowa sekcja rytmiczna z wyrazistym floor tomem i cztery eteryczne wokale. Dysonujące i niespokojne kompozycje tworzą atmosferę melancholii, która przenosi publiczność w odrealniony świat marzeń sennych.

beluga stone

Projekt Macieja Sondija i Jędrzeja Dudka – współtwórców i założycieli zespołu P.Unity, braci z wyboru, tworzących razem od trzynastego roku życia. Debiutancki album „beluga trigga and master stone’s spiritual surfing” ukazał się 20.04.19 nakładem U Know Me Records. Zebrane przez duet utwory charakteryzuje wielowarstwowość, skłonność do transowej powtarzalności i płynne przeplatanie formy beat-tape’u z myśleniem stricte piosenkowym. Stylistycznie materiał plasuje się gdzieś między gitarową muzyką psychodeliczną a abstrakcyjnym hip hopem i soulem.

Jędrzej Dudek (beluga trigga) – głos, sample
Maciej Sondij (master stone) – gitara, głos
Mikołaj Dobber – gitara
Adrian Manowski – bas
Rafał Dutkiewicz – perkusja

Pokusa

Trio Natan Kryszk (saksofon barytonowy), Tymek Bryndal (bas), Teo Olter, (perkusja). Zespół istnieje od 2012 roku i od początku z rozpędem przebija się na polską scenę jazzową. Od koncertu w Pardon, To Tu na festiwalu Niewinni Czarodzieje po występy na gdańskim Jazz Jantar i współpracę z wieloma muzykami warszawskiej i polskiej sceny impro / jazzowej. Inspiracje zespołu mieszają muzykę każdą: jazzową, tradycyjną, improwizowaną jak i elektroniczną, eksperymentalną i hiphopowo-popularną.

Pokusa wydała pierwszą płyte “ZERO” w roku 2013 w Casablanca Studios. Drugą “EINZ” w 2018 roku w LADO ABC. Z tą płytą Pokusa zagrała trasę w Niemczech i Belgii, wiele koncertów w Polsce, na festiwalach jak np.: OFF Festiwal, Jazz Jantar, Jazz nad Odrą czy Unsound. W 2020 roku internetowo miał premierę materiał z sesji nagraniowej “LIVE SESH”dostępny na bandcampie oraz kaseta wydana przez DREAMLAND SYNDICATE; pierwsza odsłona cyklu “Live at Pogłos”.

 

Sety DJ’skie:

Ensor & //Dawanko

Wszystkie grafiki wykonane przez Kofta Zofka. To wydarzenie będzie miało swoją kontynuacje w ramach cyklu “Letnia Scena Muzyczna Komuny Warszawa”.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi. Prosimy wszystkich o przestrzeganie przepisów i zaleceń pracowników, zachowywanie dystansu oraz korzystanie z maseczek.

-->