Negatywny test lub szczepionka na koronawirusa, żeby kupić bilet na koncert lub mecz?

koronawirus szczepionka bilet na koncert
Fot: Melissa Askew/Unsplash

Czyżby jednak rynek koncertowy miała czekać jeszcze większa rewolucja niż myśleliśmy?

Testy na koronawirusa na koncertach

Po wielkim ciosie, jaki zaliczyła światowa kultura, myśleliśmy, że powrót koncertów i festiwali w znanej nam formie jest tylko kwestią przeczekania. Tymczasem okazuje się, że być może najpierw czeka nas jeszcze mała rewolucja.
Wielu ekspertów z branży mówiło, że jeśli branża koncertowa przetrwa, to przynajmniej początkowo działać będzie w formule „tylko dla wybranych”. Decyzja amerykańskiego oddziału Ticketmaster zdaje się potwierdzać te przypuszczenia.
Szef firmy Mark Yovich powiedział w wywiadzie z magazynem Billboard, że Ticketmaster rozważa kontrolowanie uczestników swoich imprez. Każda osoba, która będzie chciała iść na organizowany przez Ticketmaster koncert będzie musiała okazać zaświadczenie o przyjęciu szczepionki na koronawirusa lub negatywny test na obecność wirusa wykonany od 72 do 24 godzin przed imprezą (ta zasada ma być regulowana lokalnie w zależności od imprezy). Prawdopodobnie, w niektórych przypadkach, zaświadczenie o szczepieniu trzeba będzie dostarczyć już na etapie zakupu biletu.

Zgodnie z zapowiedziami Ticketmaster zasady mają wejść w życie dla imprez odbywających się na terenie USA od początku roku 2021.
Co ważne Ticketmaster jest operatorem handlującym tez biletami na imprezy sportowe, oznacza to, że przepisy mogą dotyczyć także popularnych amerykańskich lig.

-->