Nadchodzi polskie sci-fi. Jest pierwszy zwiastun „Człowieka z magicznym pudełkiem”

źródło: YouTube

Film Bodo Koxa („Dziewczyna z szafy”) to historia miłosna z elementami science-fiction. Akcja rozpoczyna się w Warszawie w niedalekiej przyszłości – w 2030 roku. Głównym bohaterem jest Adam (debiutujący w głównej roli Piotr Polak), który zakochuje się w pracowniczce wielkiej korporacji, Gorii (Olga Bołądź), a potem za pomocą starego radia przenosi się przypadkiem do lat 50. XX wieku i tam utyka. Jego ukochana próbuje sprowadzić go z powrotem.

 

Oprócz Olgi Bołądź i Piotra Polaka, na ekranie zobaczymy Arkadiusza Jakubika („Jestem mordercą”), Agatę Buzek („Niewinne”), Wojciecha Zielińskiego („Zgoda”), Bartosza Bielenię („Na granicy”), Bartłomieja Firleta („Planeta Singli”), Sebastiana Stankiewicza („Amok”) oraz Helenę Norowicz („Zaćma”).

„Człowiek z magicznym pudełkiem” to, jak twierdzą sami twórcy, „historia miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni”. Film znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jego światowa premiera odbędzie się natomiast w ramach 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan. Polscy widzowie zobaczą go w kinach już za miesiąc, 22 października.

413 komentarzy

Dodaj komentarz

-->