Na zakupy do drogerii z własną butelką? U naszych sąsiadów to norma

Kolejny w krótkim czasie fajny news ekologiczny zza naszej południowej granicy.

Pisaliśmy już o tym, jak w Czechach rozpoczęto sprzedaż piwa antysmogowego. Teraz niektóre drogerie w kraju naszych południowych sąsiadów biorą się za ograniczenie produkcji plastiku. Tamtejszy oddział sieci Rossmann skopiował pomysł, który od jakiegoś czasu funkcjonuje w Niemczech. Drogerie, wraz z producentem środków czystościowych, marką Henkel, zaproponowały swoim klientom całkiem nowy sposób sprzedawania płynów do prania czy mycia naczyń.

Wszystko odbywa się przy pomocy specjalnych dystrybutorów. Klient zainteresowany nabyciem konkretnego płynu przychodzi do sklepu ze swoją butelką i właśnie do niej nalewa środki czystościowe. Pomysł kojarzy nam się trochę z automatami na napoje, a trochę z dystrybutorami znanymi z fast foodów. Czy w ten sposób uda się zrobić kolejny krok w celu ograniczenia dużej ilości osaczającego nas plastiku?

Jak wygląda dystrybutor, możecie zobaczyć poniżej.

Some drugstores in the Czech Republic introduced shampoo and shower gel filling machines. Customers can refill their empty bottles with various products so they don’t have to buy a new one everytime from r/europe

Przy okazji, jeśli mowa o byciu świadomym konsumentem, w ten Czarny Piątek Aktivist zaprasza Was do wzięcia udziału w Rewolucji Konsumenckiej!

-->