Muzyka elektroniczna powraca do legendarnego Klasztoru Cystersów w Lubiążu.

Fot: Helena Majewska

Cysterski zespół klasztorny w Lubiążu jest jednym z największych zabytków tej klasy w Europie, będący jednocześnie największym opactwem cysterskim na świecie. Opactwo to nazywane jest arcydziełem śląskiego baroku.

Klasztor posiada bardzo bogatą historię, nie tylko sakralną, ale również muzyczną, ponieważ przez ostatnie kilkanaście lat odbywało się tam wiele ważnych wydarzeń.

Już 23 sierpnia muzyka elektroniczna powróci w mury klasztoru, w odświeżonej, nowoczesnej odsłonie, a odpowiedzialny za to będzie kolektyw Revive. Podczas trzech dni odbędzie się ponad 50 występów polskich i zagranicznych artystów, a sceny będą usytuowane zarówno wewnątrz klasztoru, jak i na jego dziedzińcu. Ponadto odbędą się warsztaty ,wernisaże, zwiedzanie klasztoru oraz wspólne zajęcia na świeżym powietrzu, a to wszystko uzupełnione najwyższej klasy nagłośnieniem Funktion One i efektami audiowizualnymi.

Fot: Helena Majewska

Podczas trzech dni festiwalu ani przez chwilę nie zabraknie atrakcji i emocji. Występy headlinerów i część stricte muzyczna odbywać się będzie w nocy, natomiast za dnia każdy z uczestników będzie mógł zdecydować czy bawić się nadal na nieco oddalonej od klasztoru scenie dziennej, czy udać się na jeden z warsztatów czy wernisaży.

Na terenie wydarzenia dostępne będą: pola namiotowe z możliwością wynajęcia namiotu, prysznice, food tracki i strefy chill.

Fot: Helena Majewska

Dotychczas ogłoszeni artyści to powiew świeżości dla polskiej sceny oraz światowe premiery:

Perc & Ansome hybrid live, Neon Chambers: Kangding Ray + Sigha, Inigo Kennedy b2b Stephanie Sykes, Marco Shuttle b2b Pessimist, Flora live: Varg + AnnaMelina, Sstrom live, Volruptus live, Torn Relics live: Rommek + Aimee Mullen, Schacke, Ulwhednar live: Anthony Linell + Varg, Avalon Emerson, Giorgio GIgli, Sigha b2b Błażej Malinowski, Michał Wolski

Fot: Helena Majewska

Wydarzenie

Karnety dostępne za pośrednictwem biletomat.pl oraz Going

Interior 2019 / Klasztor Cystersów

-->