Maceo Plex wystąpi na Instytut Festival 2019 Music & Art

W czerwcu w Garnizonie Modlin będziemy gościć niezwykłego artystę. Niezwykłego bo całkowicie niekonwencjonalnego pomimo swojej ogromnej popularności, eksperymentującego i zaprzeczającego wszelkim imprezowym trendom. W 2015 r. zaserwował pod koniec seta wypełnionemu po brzegi klubu na Ibizie eksperyment w którym obnażył kierunek w którym idzie światowy clubbing, słynny „what if the drop never came?” gdzie jako pierwszy przełamał schemat klasycznego seta i kazał publiczności czekać w osłupieniu na upragnione katharsis. Dwa lata później zagrał na ekskluzywnym secret party organizowanym w ramach Audio Obscura podczas holenderskiego ADE w pasażu rowerowym przebiegającym przez budynek Rijksmuseum w Amsterdamie. Amerykanin o kubańskich korzeniach- Maceo Plex.

Maceo Plex x Audio Obscura ADE 2017

Maceo Plex, czyli Eric Estornel, znany również pod aliasami Maetrik i Mariel Ito jest artystą, który w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność ze względu na swój zróżnicowany styl produkcji, na który wpływ ma przede wszystkim house i techno, ale także elementy electro i tech house. Przez lata rezydował w najlepszych klubach na Ibizie, w tym w legendarnych Space i Amnezja. Rozpoczynając karierę jako DJ w wieku 16 lat w Dallas w Teksasie i rozwijając muzykę do 19 roku życia, wydał 68 singli i EPek, pięć albumów i występował w ponad 40 różnych krajów od przełomu XXI wieku.

Aby nakreślić muzyczną podróż Maceo, musimy cofnąć się do 1993 roku, do początków jego twórczości. To wtedy zaintrygowany płytami winylowymi i analogicznym graniem zaczął odkrywać wszelkie zakamarki muzyki elektronicznej. Wkrótce zaczął miksować techno, electro i house, muzykę która niezwykle szybko zaczęła zdobywać popularność na początku lat 90-tych. W 1997 r, pod wpływem twórczości współczesnych teoretyków funkowych, Maceo zaczął eksperymentować z modułami sprzętowymi aby stworzyć swoje wczesne kompozycje muzyczne. Uwiedziony dźwiękami techno i electro rozwijał swój kunszt muzyczny i zagłębiał się w syntezę dźwięku aby wkrótce zacząć tworzyć pod aliasami Mariel Ito i Maetrik.

Mariel Ito – Lone Romantic

Na fali zmian w twórczości i życiu osobistym ​​Maceo Plex przeszedł ze złożonego i mrocznego życia w Ameryce do Walencji w Hiszpanii. To właśnie ta słoneczna i pełna życia atmosfera była bardzo ważnym elementem dla Maceo w jego długiej podróży wewnętrzne, co łatwo zauważyć w jego produkcjach. Po ucieczce do funkowych brzmień Parliament Funkadelic, Moodymanna, Isolee i Luomo, Maceo osiągnął swój własny niepowtarzalny styl. Rok 2011 rozpoczął się od pełnowymiarowego debiutanckiego albumu trafnie zatytułowanego Life Index, który symbolizuje przemianę życia artysty w pełną energii duszę. Trzy lata później, w 2014 wydaje album Conjure Infinity z jednym ze swoich najpopularniejszych utworów Conjure Dreams.

Maceo Plex – Conjure Dreams

Instytut Festival 2019 Music & Art.

21-22.06.2019

Garnizon Modlin

Oficjalne wydarzenie

 

 

-->