Londyńskie hotele w Święta otworzą się dla bezdomnych!

londyn bezdomni akcja charytatywna
Fot: Ev/Unsplash

Piękna inicjatywa w Londynie. Miejski hotele otworzą się na osoby dotknięte kryzysem bezdomności.

Hotele dla bezdomnych w Londynie

Dwa tygodnie w hotelu spędzone w okresie świąteczno-noworocznym. To pomysł londyńskich organizacji charytatywnych, które wynajęły dla swoich podopiecznych w sumie 571 pokoi w 4 stołecznych hotelach. Goście, którzy wezmą udział w akcji, poza zakwaterowaniem będą mieli zapewnione trzy ciepłe posiłki dziennie. Wszystko odbędzie się zgodnie z zasadami social distancing, dla go posiłki dostarczane będą przez room service, a organizatorzy zrezygnowali z planowania jakichkolwiek dodatkowych świątecznych aktywności w częściach wspólnych hoteli. Zamiast tego bezdomni będący gośćmi hoteli będą mogli wziąć udział w specjalnej sesji Zoom, w której uczestniczyć będzie między innymi Jonathan Pryce i Ellie Goulding.

Co więcej, przez cały czas pobytu w hotelu goście będą mogli skorzystać ze specjalnej pomocowej aplikacji mobilnej, która między innymi umożliwi umówienie spotkania lub telekonsultacji z lekarzami różnych specjalności.

Pomysł świątecznej akcji dla osób dotkniętych kryzysem bezdomności to nie nowość. Co roku organizowana jest podobna akcja, która w sumie zapewnia dach nad głową około 4 tysiącom osób w 4 różnych lokalizacjach. Akcja odbywa się zazwyczaj przy współpracy  z uczelniami wyższymi i akademikami, a bierze w niej udział nawet 12 tysięcy wolontariuszy!

-->