Lado w Mieście 2019 vol.10 – Kel Assouf + BABADAG

Pora na ostatni koncert z cyklu Lado w Mieście, któremu w tym roku patronuje Aktivist. Po raz dziesiąty w tym sezonie widzimy się w czwartek nad Wisłą!

W 2019 roku wakacyjne czwartkowe wieczory spędzimy na Placu Zabaw, oglądając koncerty przeróżnych wykonawców z Polski i reszty świata. W programie, tradycyjnie już, pełna rozpiętość stylistyczna i geograficzna — saharyjski rock, rosyjskie post techno, litewskie pieśni ludowe, chasydzki free jazz czy rap z Raszyna.

Wstęp na koncerty jest wolny!

Na finał akcji Lado w Mieście 29.08 zagrają:

Kel Assouf

Jeden z najważniejszych gitarzystów z Afryki. Człowiek, który obok Bombino i Mdou Moctara jest chyba najbardziej rozpoznawalnym bluesmenem z Czarnego Kontynentu.


BABADAG

BABADAG to autorska formacja Oli Bilińskiej, w której eksperymentuje z interesującymi ją wątkami i warstwami muzyki tradycyjnej, nadając im formy i brzmienia często zupełnie z tradycją nie kojarzone. Efekt to muzyka, którą autorka lubi nazywać “organiczną“ – piosenki podskórnie podszyte tradycją , gdzie stare zrasta się z nowym, wyrastające z doświadczenia przebywania w naturze, z prób jej zrozumienia.

W 2012 roku nakładem kultowej warszawskiej wytwórni Lado ABC ukazała się pierwsza płyta BABADAG, w składzie owianym już swego rodzaju legendą: Ola Bilińska, Szymon Tarkowski (Pustki, Płyny), Hubert Zemler (perkusyjne płyty solo, SzaZaZe, Slalom) i lider zespołu Ścianka – Maciej Cieślak, który także miksował i współprodukował materiał.

-->