Konkurs rozstrzygnięty. Tak będą wyglądać nowe nadwiślańskie bulwary

źródło: Miasto Stołeczne Warszawa

Konkurs na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej dla nabrzeża Wisły od Cypla Czerniakowskiego do mostu Świętokrzyskiego, ze szczególnym uwzględnieniem zagospodarowania skweru Tadeusza Kahla, został ogłoszony 30 grudnia 2016 r. W pierwszym etapie konkursu do oceny przedstawiono 76 opracowań studialnych. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało pięć prac. Ostatecznie zwyciężyła pracownia architektoniczna WXCA, która projektowała m.in. Muzeum Wojska Polskiego i osiedle mieszkaniowe w Porcie Praskim. 

W zaprezentowanych projektach położono duży nacisk na zieleń. Rzucający się w oczy na zdjęciach projektów duży dach plenerowy ma być porośnięty kilkunastoma rodzajami pnączy, które, jak twierdzi Krzysztof Herman z pracowni WXCA, mają szczególnie pięknie wyglądać jesienią. Planowane są też zbiorowiska z trzcinami i ogrody deszczowe, które nawadniać będą rośliny.

Obiekt ma nie tylko wyglądać, ale także spełniać wiele funkcji. Wyróżniono m.in. obiekt hotelowo-apartamentowy, obiekty sportowe, salę wielofunkcyjna, służąca jako przestrzeń na konferencje i wykłady oraz przestrzeń kulturalno-oświatową. Zobaczcie wizualizacje nowego odcinka bulwarów:

2 komentarze

Dodaj komentarz

-->