Kolekcja „Śmieci” od Niny Sakowskiej!

Kolekcja „śmieci” to protest przeciwko modzie fast fashion. Nina Sakowska pokazuje skutki tego zjawiska i społeczną nieświadomość jego skali.

„Poprzez swoje projekty chciałabym wpłynąć na konsumentów i pokazać że przyszłość to szeroko rozumiany recykling. Nadając nowe życie „śmieciom” przedłużam, choć w minimalny sposób życie naszej planety.Kolekcja jest odzwierciedleniem moich postulatów. Wykorzystuję w niej stare koce, kołdry, zasłony, ścinki materiałów, rzeczy znalezione w second handach oraz sortowniach odzieży.” –  Nina Sakowska o kolekcji.

Do wykonania biżuterii oraz masek zostały użyte odpadki PLA i ABS wytworzone w trakcie produkcji na drukarkach 3D.  Do stworzenia prototypu okularów posłużyły ścinki plesy. Nina jest także autorem tkaniny o fakturze pękającej.

„Tworząc kolekcje  inspirowałam się sztuką uliczną, twórczością japońskiego fotografa  Hirohiko Arakiego oraz strojami ludności tybetańskiej. Wykorzystałam także w formie haftów cytaty z poezji Arthura Rimbauta. Wszystkie swoje sylwetki wykonałam  w zgodzie z własnym sumieniem.”

-->