Kina wracają – wracają premiery! Zobacz co szykuje Gutek Film.

zdrajca gutek film

Kina i teatry powracają. Już od 6 czerwca znów usiądziemy w salach naszych ulubionych instytucji kulturalnych. Pisaliśmy już o tym, że pierwsze instytucje ujawniają już swoje plany na początek czerwca. Wśród nich jest Gutek Films, który ogłosił właśnie plany letnich premier filmowych.

Oto one:

NASZ CZAS

reż. Carlos Reygadas
Premiera: 19 czerwca

W swoim zmysłowym, drapieżnym filmie Carlos Reygadas („Post Tenebras Lux”, „Ciche światło”, „Japón”) opowiada o małżeństwie w kryzysie, które na skraj przepaści prowadzi decyzja o otwarciu związku. W główne role, szalejącego z zazdrości Juana i jego zaangażowanej w romans z innym partnerki Esther, wcielili się sam reżyser i jego żona Natalia López. Na ekranie towarzyszą im ich własne dzieci, Rut i Eleazar Reygada

ZDRAJCA

reż. Marco Bellocchio
Premiera: 3 lipca

Nagrodzony kilkunastominutową owacją na festiwalu w Cannes, gdzie startował w konkursie; oparty na faktach „Zdrajca” w zaskakujący, świeży sposób podejmuje temat mafii. A to za sprawą charyzmatycznego bohatera, który jest zarazem ścigającym i ściganym; wstrząsającego obrazu korupcji i przemocy trawiących Sycylię, wnikliwego portretu mafijnej ośmiornicy, której macki sięgały daleko poza wyspę. Zrealizowany z epickim rozmachem, film Marca Bellocchio już od pierwszej sceny chwyta za gardło, wciągając w mroczny świat zbrodni, ucieczek, kłamstw i sądowych potyczek.

-->