Kiasmos dj set już w listopadzie w Polsce!

Do naszego kraju na dwa specjalne koncerty przybędzie Janus Rasmussen, czyli 1/2 składu elektronicznego duetu Kiasomos. Zaprezentuje on materiał tworzony wspólnie z Ólafurem Arnaldsem.

 

Kiasmos to projekt specjalizującego się w nastrojowym ambiencie Olafura Arnaldsa oraz znanego z Bloodgroup Janusa Rasmussena. Jeśli jednak spodziewacie się muzyki utrzymanej w estetyce któregokolwiek z wyżej wymienionych panów, możecie się zdziwić. Kiasmos to nastrojowe techno, któremu najbliżej do Panthy du Prince’a. Nie ma tu ani synthpopowych piosenek ani czerpiących z ambientu i klasyki rozbudowanych kompozycji.

Jednak mówienie o debiucie Kiasmos wyłącznie w kontekście tanecznej elektroniki byłoby sporym nadużyciem. Panowie przy nagrywaniu korzystali z oszałamiającego zestawu instrumentów począwszy od fortepianu i kwartetu smyczkowego, poprzez żywą perkusję i analogowe syntezatory, na automatach perkusyjnych i samplach maszynki do mięsa skończywszy. Dzięki temu ich debiutancki materiał jest niezwykle wielowarstwowy i świetnie sprawdza się zarówno na parkiecie jak i w zimowy wieczór przy kominku.

Janus Rasmussen rozpoczął swoją karierę w electropopowym zespole Bloodgrup, ale zdobył uznanie szerszej publiczności, łącząc szyki z kompozytorem Ólafurem Arnaldsem. Od dziesięciu lat współtworzą popularną formację Kiasmos.  Dopiero niedawno Janus zdecydował się na wydanie solowego, w pełni autorskiego materiału. Płyta Vin, która ukazała się w marcu tego roku nakładem należącego do Christiana Loefflera labelu Ki Records, to wypadkowa jego niczym nieskrępowanych, artystycznych poszukiwań. Prezentowane wcześniej na licznych DJ setach utwory trudno zaszufladkować.

29.11. – Kiasmos DJ Set – Wrocław, Pralnia
30.11. – Kiasmos DJ Set – Poznań, Tama

Ruszyła już sprzedaż biletów na wszystkie wydarzenia. Kupicie je na stronie Biletomat.pl.

-->