Jest już zwiastun “Twarzy” Małgorzaty Szumowskiej. Czy wygra Złotego Niedźwiedzia w Berlinie?

źródło: YouTube

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej “Twarz” (“Mug”), to opowieść o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym. W filmie zobaczymy Mateusza Kościukiewicza, Agnieszkę Podsiadlik, Małgorzatę Gorol, Romana Gancarczyka i Martynę Krzysztofik. Premiera zapowiedziana jest na 6 kwietnia 2018 roku. Oto pierwszy zwiastun produkcji:

“Twarz” to nie tylko kolejny dobry rodzimy film w polskich kinach, ale także szansa na nagrodę na podczas 68. Festiwalu Filmowego w Berlinie. I to nie byle jaką – Szumowska, która na Berlinale pokazywała już filmy “W imię…” oraz “Body/Ciało” (nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem), powalczy teraz o statuetkę Złotego Niedźwiedzia. Przeciwników będzie miała nie byle jakich – “Twarz” konkuruje m.in. z nowymi filmami Gusa Van Santa i Wesa Andersona

Szumowska to nie jedyna nasza nadzieja na Berlinale. Doceniona na festiwalu w Gdyni “Wieża. Jasny dzień” Jagody Szelc została zaprezentowana w Berlinie w eksperymentalnej sekcji Forum. Film zdążył już zebrać entuzjastyczne recenzje wśród zagranicznych krytyków, którzy nazywają go “tajemniczym” i “przeszywającym”. Na festiwalu pojawił się też inny polski akcent – wyprodukowana wspólnie z Rosjanami i Serbami film Aleksieja Germana Juniora, pt. „Dowłatow”.

 

Dodaj komentarz

-->