Jessica Chastain wycięta z nowego filmu Xaviera Dolana. Grała jedną z głównych ról

źródło: materiały promocyjne

Naszpikowany gwiazdami kina pierwszy amerykański film kanadyjskiego reżysera Xaviera Dolana („Zabiłem moją matkę”, „Wyśnione miłości”, „Mama”), to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji tego roku. W „The Death and Life of John F. Donovan” mają w końcu grać m.in. Kit Harington, Natalie Portman, Bella Thorne, Susan Sarandon, Kathy Bates, Thandie Newton, Michael Gambon oraz po raz pierwszy w fabule – Adele (Dolan reżyserował jej klip to piosenki „Hello”).

Na ekranie mieliśmy zobaczyć też święcącą w ostatnich latach triumfy Jessicę Chastain. Aktorka nie tylko pojawiła się na jednym z pierwszych plakatów filmu jako druga na liście aktorów, po odtwarzającym tytułową rolę Haringtonie, ale też miała własny gwiazdorski plakat. 

Okazuje się jednak, że nie ważne jak wielką jesteś gwiazdą i ile nominacji masz na koncie – z każdego filmu można cię po prostu wyciąć. Tak właśnie zrobił z Chastain Xavier Dolan, twierdząc przy okazji, że „decyzja nie ma nic wspólnego z jej występem”, a raczej z cięciami montażowymi – w pierwotnej wersji film trwał ponad cztery godziny i trzeba było zrezygnować z kilku wątków. 

Musicie usłyszeć to ode mnie – po długich namysłach postać Jessiki Chastain musi zostać wycięta z filmu. To była ekstremalnie trudna decyzja. Czuję do niej wielką miłość i ogromny podziw dla jej pracy. To kwestia montażu i narracji, która nie ma nic wspólnego z jej występem, a dotyczy jej postaci i zgodności fabuły – napisał Dolan w swoim długim emocjinalnym wpisie na Instagramie. 

Fabuła „The Death and Life of John F. Donovan” skupia się wokół skandalu, który wynika po ujawnieniu przez prasę korespondencji amerykańskiego telewizyjnego gwiazdora, Johna F. Donovana z 11-letnim brytyjskim chłopcem. Skandal całkowicie niszczy karierę i życie aktora oraz ma wielki wpływ na chłopaka.

6 komentarzy

Dodaj komentarz

-->