JEMS Architekci / Tomasz Trzupek: wystawa na XXX lat

JEMS Architekci zapraszają na wystawę malarstwa Tomasza Trzupka, architekta i malarza współpracującego z pracownią od 2016 roku. To okazja do świętowania trzydziestolecia JEMS Architekci. Obrazy Trzupka w subiektywny, syntetyczny sposób analizują i interpretują projekty JEMS, poszukując esencji, istotnych cech architektury założonej 30 lat temu pracowni. Wystawa w przestrzeniach Marzyciele i Rzemieślnicy otwarta będzie od 22 marca do 4 kwietnia w godzinach od 12:00 do 20:00, od poniedziałku do niedzieli.

Wstęp na to wydarzenie jest wolny!

Więcej szczegółów.

Tomasz Trzupek – (ur. 1989 w Krakowie) architekt, malarz. Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie (2017) oraz Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (2015 – dyplom u Macieja Miłobędzkiego). Doktorant i asystent w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki, WAPW. Uczestnik wystawy Coming Out 2017, oraz finalista Artystycznej Nagrody Siemensa. Od 2016 roku jest związany z JEMS Architekci. Obrazy prezentowane w katalogu powstały we współpracy z żoną, Moniką Trzupek, także absolwentką Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie i Liceum Plastycznego w Supraślu.

JEMS Architekci – warszawska pracownia architektoniczna założona w 1988 w Warszawie. Rozpoczynając samodzielną praktykę 30 lat temu JEMS włączył się w nurt odbudowy polskiej kultury architektonicznej. Partnerska współpraca leżąca u podstaw późniejszych dokonań, umożliwiła przyjęcie formuły biura warsztatu, w którym mogły ścierać się rozmaite idee i poglądy. Realizacje JEMS charakteryzuje dążenie do architektury racjonalnej, dobrze przemyślanej, wyważonej i dyskretnej, pozbawionej zbędności. Projekty biura cechują się klarowną tektoniką, wyraźnymi proporcjami oraz wrażliwością na kontekst. Pracownia jest laureatem wielu konkursów architektonicznych. Jej realizacje doczekały się licznych nagród i były szeroko komentowane w krajowych i międzynarodowych wydawnictwach. Szereg budowli zaprojektowanych JEMS Architekci stanowi dziś istotne i rozpoznawalne znaki polskiej architektury. http://jems.pl/

-->