Jan Serce wydaje płytę nagraną w czasie lockdownu. Poznajcie „Lato, którego nie było”!

Fot: Dawid Prząda

To, co usłyszycie, to wersja bez filtra, materiał zrobiony z potrzeby chwili, jako forma odreagowania wszystkiego, co spotkało nas przez ostatnie pół roku” – tak o swojej nowej płycie mówią Michał Zachariasz i Aleksander Czerkawski, twórcy duetu Jan Serce. Ich drugi album “Lato, którego nie było” już teraz jest do odsłuchania we wszystkich serwisach streamingowych.

Jan Serce “Lato, którego nie było”

Jak sami przyznają, proces twórczy i prace nowym materiałem stały się dla nich samych możliwością poradzenia sobie z poczuciem braku i konieczności rezygnacji z planów. – „Lato, którego nie było” to nasze wakacyjne historie, które się nie wydarzyły. Lockdown nie tylko nam zabrał perspektywy na kolejne miesiące, w tym widoki na dalsze granie koncertów, na letnie festiwale. Również społeczne nastroje w naszym kraju nie zachęcały do zabawy. Poczuliśmy, że po prostu skradziono nam to, na co czekaliśmy przez cały rok – imprezy, spotkania, wakacyjny chillout. To dlatego wzięliśmy się do roboty w tak intensywnym tempie – mówi Zachariasz.

Po wakacyjnym “Nintendo”, na drugi utwór promujący album wytypowane zostało tytułowe “Lato, którego nie było”. – W związku z tym, że czasu było mało, a okoliczności totalnie na wariata, czyli tak, jak najbardziej lubimy, zrobiliśmy wszystko sami, korzystając z tego, co mamy pod ręką oraz angażując w cały projekt naszych przyjaciół i przychylnych nam ludzi – opowiada Aleksander Czerkawski, odpowiedzialny za warstwę tekstową i wokalną wydawnictwa. – „Lato, którego nie było” to nasze wakacyjne historie, które się nie wydarzyły – tłumaczy Michał Zachariasz, kompozytor i producent albumu, przybliżając, jak wyglądały ostatnie tygodnie prac nad materiałem. – Numery, które trafiły na tę płytę, zostały napisane w trakcie lockdownu. Z początkowo planowanej jako krótka EPka, powstał pełno grający album, w całości napisany i zrealizowany w ciągu dosłownie kilku tygodni – dodaje.

Za projekt okładki i oprawę graficzną “Lata, którego nie było” odpowiada Dawid Prząda. Producentem wykonawczym wydawnictwa jest Hubert Sypuła, z kolei za nagrania, mix i mastering albumu odpowiada Wojciech Nowak. Album ukazał się nakładem wytwórni Asfalt Records.LATO, KTÓREGO NIE BYŁO

Płyta dostępna jest w serwisach streamingowych.

-->