Guillermo del Toro już pracuje nad nowym filmem. W obsadzie m.in. Bradley Cooper, Toni Collette i Willem Dafoe

Kilka lat temu „Kształt Wody” rozbił bank podczas oskarowej nocy. Nie powinno Was zatem dziwić, że reżyser produkcji wraca do mrocznych klimatów rodem z połowy ubiegłego wieku.

Guillermo del Toro już rozpoczął zdjęcia do filmu „ Nightmare Alley”. Ten tytuł znany jest miłośnikom klasyki kina, bo dokładnie tak samo nazywała się kultowa produkcja kina noir z 1947 roku. Film opowiada historię pary oszustów, którzy poznają się przypadkiem i łączą siły, żeby zrealizować przekręt życia. Film z 1947 roku oparto na powieści, której autorem jest William Lindsay Gresham.

Dowodem na to, że Guillermo del Toro ciężko pracuje nad filmem, są materiały, które w sieci zamieszcza J. Miles Dale, producent i wieloletni współpracownik reżysera.

W najnowszej produkcji del Toro zobaczymy takich aktrów jak Bradley Cooper, Toni Collette , Rooney Mara, Cate Blanchett, Ron Perlman, Richard Jenkins, Michael Shannon czy Willem Dafoe. Już w tej chwili pojawiają się głosy, że dla Coopera czy Collette film ten może stać się przepustką do zgarnięcia najważniejszej filmowej statuetki świata.

Ciekawostką jest fakt, że „ Nightmare Alley” to pierwszy film del Toro, w którym zabraknie elementów „paranormalnych” czy wątków rodem z kina fantastycznego.

-->