Forest Swords headlinerem muzycznej części 13. edycji festiwalu ŻUBROFFKA

Zubroffka 2018

W dniach 5-9 grudnia 2018 roku odbędzie się 13. edycja Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA. Obecna sytuacja na świecie, kryzysy klimatyczne, migracyjne i gospodarcze skłaniają do szerszego spojrzenia na kondycję całego globu – nie tylko przez pryzmat filmu, ale również muzyki. Co niesie ze sobą program muzyczny tegorocznej odsłony festiwalu?

Jedynka to nowy początek, trójka optymizm i entuzjazm – 13. edycja ŻUBROFFKI to znacznie więcej. Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA to nie tylko film i emocje z nim związane. To również muzyka, która z jednej strony jest nieodłącznie związana z filmem, z drugiej zaś stanowi w pełni samowystarczalny świat – czasem
mniej, czasem bardziej zaangażowany w sprawy codzienności.

Headliner muzycznej części festiwalu – Forest Swords – to postać w swojej twórczości śmiało i odważnie nawiązująca dialog ze współczesnością, jedna z bardziej wpływowych w swoim gatunku, wytyczająca nowe standardy, której głos odbija się szerokim echem tak wśród słuchaczy, jak również krytyków. Brytyjczyk zagra swój koncert do filmu pt. „Upadek domu Usherów” w reżyserii Jeana Epsteina.

Ponadto wystąpią: Meisterjaan, Pedro, The Busy Twist, Rozzma, Zitto, Błażej Malinowski, Dtekk oraz Aksamit. Tegoroczna odsłona części muzycznej festiwalu to połączenie egzotycznych, basowych kierunków muzyki elektronicznej oraz współczesnych nurtów techno.

Nawiązania do jednych z ważniejszych dziś nurtów muzyki współczesnej – form muzyki eksperymentalnej, egzotycznych brzmień muzyki basowej, na szerokim spektrum brzmień techno kończąc – to znakomite dopełnienie głównego, filmowego oblicza ŻUBROFFKI. Poza środowym koncertem Forest Swords do filmu pt. „Upadek
Domu Usherów”, pozostałe występy odbędą się po projekcjach filmów.

Więcej informacji na stronie WWW
śledźcie wydarzenie na Facebooku

-->