Dwunasta odsłona LGBT Film Festival w 8 polskich miastach!

12 edycja imprezy uważana jest za największe w Europie Środkowo-Wschodniej święto kina o tematyce LGBT+. Projekcje festiwalowe będą odbywać się w 8 polskich miastach, poczynając od odsłony warszawskiej, zaplanowanej na 17-24 września. Później część filmów pokazanych będzie też online.

Rozrastanie się naszego programu oznacza coraz większą inkluzywność i różnorodność – staramy się zapewnić ekranową reprezentację możliwie jak najszerszemu spektrum odbiorców i odbiorczyń, odpowiadając zarazem na potrzeby zróżnicowanego grona widzów. Podczas tegorocznej hybrydowej edycji festiwalu zaprezentujemy pełnometrażowe fabuły skierowane do fanów zarówno undergroundowego prowokatora Bruce’a LaBruce’a („Saint-Narcisse”), jak i entuzjastek lesbijskiego coming-of-age („My First Summer”, „Przeklęta wiosna”), sekcja dokumentalna obejmie z kolei tematy zaczerpnięte z historii drugiej wojny światowej, jak „Dear Fredy”, przybliżający postać homoseksualnego Żyda, Fredy’ego Hirscha, próbującego ratować dzieci osadzone w Theresienstadt i Auschwitz, ale i te, które wstrząsnęły zeszłego lata społecznością, jak „7-my sierpnia” – mówi Anna Flagmańska, zajmująca się programem festiwalu.


Będziemy mieli też okazje zobaczyć filmy krótkometrażowe takie jak: Morganę”, „God’s Daughter Dances” czy „Hands and Wings”. A także zestaw Lesbian Shorts — niejednorodny gatunkowo. Obok komedii romantycznej znajdziemy tam enigmatyczne ghost story, przybliżające doświadczenia kobiet przeżywających miłość w różnym wieku, np. „Regarde passer mon fantôme” czy „Strangers”. Podczas festiwalu nie zabraknie queerowych rewelacji sezonu. Na ekranie zobaczymy „Ayaneh”, „Portretu kobiety w ogniu”, czyli „Świat, który nadejdzie” Mony Fastvold i „Ostatni komers” Dawida Nickela.

Harmonogram festiwalu

12. LGBT Film Festival będzie odbywał się w 8 miastach oraz online:

WARSZAWA, Kinoteka 17-24 września

GDAŃSK, Kino Kameralne Cafe 17-24 września

WROCŁAW, Kino Nowe Horyzonty 17-23 września

KRAKÓW, Kino Pod Baranami 17-23 września + e-kinopodbaranami.pl, 24 września-3 października

ŁÓDŹ, Kino Bodo 18-23 września

POZNAŃ, CKZ/Kino Pałacowe 27 września-3 października

KATOWICE, Drzwi Zwane Koniem 29 września-3 października

BYDGOSZCZ, MCK/Kino Orzeł 30 września-3 października

ONLINE, na platformie Outfilm.pl 4-18 października

Szczegóły znajdziecie na stronie festiwalu

Zdjęcia: Materiały prasowe 

-->