Dobra kreska – warsztaty komiksowe (16 +) z Danielem Chmielewskim w Pasażu Wiecha

W ten piątek w Pasażu Wiecha spotkają się miłośnicy komiksu. Naszym gościem na ekskluzywnych, bo przeznacznych tylko dla 15 szczęśliwców, warsztatach będzie Daniel Chmielewski. 

>>ZAPISZ SIĘ TU PÓKI SĄ MIEJSCA!<<

Daniel opowie Wam o tym jak sprawnie posługiwać się językiem komiksu opowiadając własne historie, jak komponować kadry i plansze,  jakich błędów unikać, w jakie pułapki nie wpaść.  Warsztaty Dobra kreska to porządna dawka wiedzy, która ułatwi tworzenie komiksów, albo pomoże lepiej zrozumieć ich istotę. Dla tych co piszą, rysują tworzą, albo tylko czytają, ale mają apetyt na więcej.

Daniel Chmielewski to scenarzysta, rysownik i autor książek dla dzieci. Tworzy autobiograficzne eseje (“Zapętlenie”, “Zostawiając powidok wibrującej czerni”), komiksy naukowe (“Topografia uwagi” wraz z Zuzanną Kłyszejko) i dydaktyczne (“Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją. Poradnik dla młodzieży” wraz z Katarzyną Szulińską). Album “Podgląd”, rysowany przez Marcina Podolca, został wydany również we Francji. Współpracował z ilustratorem Maciejem Łazowskim przy książce dla przedszkolaków “Burze kuchenne i bestie bezsenne” i z malarką Magdą Rucińską przy urbanistycznym horrorze dla dzieci “Miasto Złotej”.


W 2018 roku wyszła jego komiksowa adaptacja powieści Olgi Tokarczuk “Anna In w grobowcach świata” pt “Ja, Nina Szubur”.

Piątek 5.07
Godzina: 17.00
Dobra kreska – warsztaty komiksowe (16 +). Prowadzenie: Daniel Chmielewski.

-->